Четвер, 23 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління

Міжнародний рік здоров'я рослин 2020 / International Year of Plant Health 2020

Генеральна Асамблея ООН оголосила 2020 рік Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (IYPH) . Рік - це раз у житті можливість підвищити світову обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти покінчити з голодом, зменшити бідність, захистити навколишнє середовище та стимулювати економічний розвиток.

ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області долучилось до популяризації міжнародного проекту Європейської і Середземноморської організації захисту рослин (ЄОЗР) «НЕ РИЗИКУЙ!». Серед заходів, що проводяться в Україні в рамках Міжнародного року здоров’я рослин 2020 одним з головних є інформаційний проект з підвищення обізнаності «НЕ РИЗИКУЙ!». 

Заходи, що відбуваються під гаслом «НЕ РИЗИКУЙ!» спрямовані на мандрівників, туристів та комерційних перевізників, які привозять в Україну за-за кордону рослини, рослинні продукти та інші предмети високого ризику, виготовлені з рослинної сировини. 

Наша мета полягає в тому, щоб висвітлити соціальні, екологічні та економічні наслідки завезення зараженої рослинної сировини або карантинних шкідників, хвороб рослин та бур’янів до України. ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області здійснює фітосанітарний контроль комерційних вантажів з рослинами та рослинною продукцією з-за меж України, однак для нас є фізично неможливим перевірити кожну частину ручної поклажі, яку перевозять фізичні особи подорожуючи пасажирським транспортом (поїздами, автобусами, тощо) чи то на власному авто. Тому, навчаючи громадськість головним ризикам, які несуть небезпечні карантинні організми для сільського господарства та природи нашої країни ми сподіваємось на їх розуміння та підтримку, що допоможе зменшити кількість неперевірених рослин та рослинних продуктів, які перевозяться у багажі людей. Адже карантинні шкідники, хвороби рослин, нематоди і бур’яни потрапляючи в нові, більш сприятливі умови для розвитку, стрімко розмножуються, не мають природних ворогів, завдають більших втрат, у порівнянні з місцем первісного існування. Це може завдати непоправної шкоди вітчизняному сільському господарству та довкіллю. Плакати, буклети та бирки для багажу «НЕ РИЗИКУЙ!» створені за підтримки проєкту Твіннінг, відповідно до макету ЄОЗР розміщуються в авто- та залізничних вокзалах, пунктах пропуску (контролю) на державному кордоні нашої області. Крім того, проводяться семінари, конференції, круглі столи, наради, презентації в рамках Міжнародного року здоров’я рослин 2020 та проекту «НЕ РИЗИКУЙ!».

Промо-відео

Міжнародний рік здоров'я рослин 2020/International Year of Plant Health 2020 на сайті Держпродспоживслужби України

Заходи проведені управлінням фітосанітарної безпеки ГУ Дерржпродспоживслужби у Волинській області в рамках Міжнародного року здоров'я рослин 2020