Четвер, 23 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
Всі новини
ІНФОРМАЦІЯ ВИРОБНИКАМ ДПМ
23 березня 2023

Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів №15 «Регулювання дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі» надано рекомендації щодо типів маркування та зазначено, що розмір, використовувані типи шрифтів і розміщення маркування може варіювати, але його розмір повинен бути достатнім, щоб бути помітним і розбірливим для інспекторів без застосування допоміжних візуальних засобів. Таким чином кожна країна має право самостійно встановлювати параметри маркування дотримуючись при цьому зазначення на ньому необхідної інформації. В Україні питання маркування ДПМ врегульоване чинним національним законодавством, а саме, Фітосанітарними правилами ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва ДПМ затвердженими наказом Міністерства аграрної політики України від 22.12.2005 р. № 731.

ТЕРМІНОВЕ (СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ) ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД 22.03.2023
22 березня 2023

Рання весна – один із найвідповідальніших періодів у догляді за деревами, коли обов’язково потрібно починати роботи із захисту плодових насаджень від хвороб та шкідників. Перше обприскування саду — найважливіше, і робити його слід обов’язково. Воно проводиться ранньою весною до початку набрякання бруньок на рослинах при середньодобових температурах не нижче +4 ºС. Хорошим профілактичним заходом є обприскування дерев і чагарників ще до розпускання бруньок 3% розчином бордоської рідини – розчином мідного купоросу у вапняному молоці (300 г мідного купоросу і 330 г негашеного вапна на 10 л води). Обробіток проводять з розрахунку 2 л на молоде дерево (до 6 років), не більше 10 л на дерево, що плодоносить, 1,0 і 1,5 л на кущі аґрусу та смородини, відповідно 2,0 л на 10 кущів малини, 1,5 л на 10 кв.м. винограду.

СПЕЦІАЛІСТИ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ ВОЛИНІ ПРОВОДЯТЬ РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ ЩОДО ДОТРИМАННЯ САНІТАРНИХ ТА ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ВИМОГ У ПЕРУКАРНЯХ ТА САЛОНАХ КРАСИ
22 березня 2023

Салони краси та перукарні надають десятки послуг, які повинні бути не тільки високоякісними, але і безпечними для здоров’я. У випадках порушення гігієнічного та санітарно-протиепідемічного режимів виникає ризик зараження клієнтів та майстрів грибковими захворюваннями шкіри, волосся і нігтів, герпесом, стафілококовими інфекціями, педикульозом, гепатитами В та С і навіть сифілісом та ВІЛ/СНІД.

НОВІ ГІГІЄНІЧНІ ВИМОГИ ДО ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКТІВ ТВАРИНОГО ПОХОДЖЕННЯ
21 березня 2023

Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом від 20 жовтня 2022 року № 813 затвердило Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження.

НА ВОЛИНІ ЗАФІКСУВАЛИ НЕЗНАЧНУ ЗАГИБЕЛЬ ОЗИМИХ ПОСІВІВ: У ЯКОМУ СТАНІ ЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИ
20 березня 2023

На Волині спостерігається невелика загибель посівів озимих зернових культур. Зразки озимих зернових показали незначний інфекційний запас збудників, – розповіла Суспільному заступниця начальника відділу Головного управління Держпродспоживслужби в області Наталія Горпинюк. З її слів, для відстеження стану рослин у господарствах у 16 колишніх районах провели моніторинг. Дані показали загибель посівів у межах 0,4-1 % рослин.

СКАСУВАННЯ СПРОЩЕНИХ УМОВ ДЛЯ НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН ДО ПОЛЬЩІ
17 березня 2023

З 27.03.2023 скасовуються попередні спрощені умови для некомерційного переміщання домашніх тварин ( собак, котів, тхорів) з території України до Республіки Польщі.

RASFF ПОВІДОМЛЯЄ ПРО ВИЯВЛЕННЯ НЕВІДПОВІДНОСТІ У КУРЯЧИХ ЧЕТВЕРТИНАХ
17 березня 2023

До Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області надійшло інформаційне повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 10 лютого 2023 року № 2022.7639-fup 4, стосовно виявлення Salmonella enterica ser. Enteritidis (присутність у 2 з 5 зразків) у курячих четвертинах, що експортувались з Польщі (виробник: Cedrob S.A., Poland; відправник: AMP Logistyka Sp. z o.o., Poland) до України (одержувач: ТзОВ «ВІЗІЯ ТРЕЙД», вул. Надпільна, 261/101,м. Черкаси).

ВІДСУТНІСТЬ ІДЕНТИФІКАТОРА ГАМАНЦЯ З КРИПТОВАЛЮТОЮ СВІДЧИТИМЕ ПРО ДЕКЛАРУВАННЯ НЕДОСТОВІРНИХ ВІДОМОСТЕЙ – РІШЕННЯ СУДУ
16 березня 2023

Постановою Шевченківського районного суду міста Києва, з якою погодився Київський апеляційний суд, суб’єкт декларування притягнутий до адміністративної відповідальності за недостовірне декларування та має сплатити штраф у розмірі 17 тис. грн. Таке рішення суд ухвалив, зокрема, через відсутність інформації про публічну адресу – ідентифікатор гаманця з криптовалютою, що свідчить про відсутність належних доказів щодо факту набуття у власність біткоїнів (Bitcoin) на певну дату. Така інформація не була надана суб’єктом декларування Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК), під час повної перевірки декларації.

RASFF - ЄВРОПЕЙСЬКА СИСТЕМА ШВИДКОГО ОПОВІЩЕННЯ ПРО ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ І КОРМИ
16 березня 2023

Україна як кандидат на вступ до Європейського Союзу впроваджує національну систему контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів, еквівалентну системі Європейського Союзу, що базується на важливому принципі забезпечення контролю «від лану до столу».