Середа, 2 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
19 лютого 2020

АЧС у дикій фауні!

18 лютого 2020 року згідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Львівської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №000450п.м./20 від 18 лютого 2020 року підтверджено наявність ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Зразок для дослідження був відібраний від  дикого кабана знайденого трупа в лісовому масиві Голобського лісництва Ковельського СЛАТ «ТУР», квартал 43 ур. «Мочила».

Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року №111 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 року №432/30300.

19 лютого 2020 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ковельській районній державній адміністрації протокольним рішенням якої визначено неблагополучний пункт та встановлено зони захисту та спостереження, затверджено «План заходів по локалізації та ліквідації спалаху африканської чуми серед диких свиней в лісовому масиві Голобського лісництва Ковельського СЛАТ «ТУР», квартал 43 ур. «Мочила» Ковельського  району  Волинської області».

Спеціалістами ветеринарної медицини Ковельського району з 17.02.2020 року розпочато подвірні обстеження свинопоголів’я в населених пунктах Вівчицьк, Гончий Брід, Діброва, Партизанське, Майдан, Дарівка, Голоби. Паралельно надано інформацію користувачам мисливських угідь з метою обстеження їх території на предмет виявлення хворих та загиблих тварин. Фактів виявлення хворих та  загиблих тварин не встановлено.