Понеділок, 18 лютого
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
01 лютого 2018

ЧЕРГОВА ПЕРЕВІРКА ДИТЯЧИХ ІГРАШОК

 

Кожен із нас хоча б раз у житті  задавався питанням: чи можна повністю довіряти тому, що пишуть на етикетці виробники чи імпортери? І не дарма. Як показує практика не усі виробники чи імпортери зазначають на маркуванні достовірну інформацію, не завжди продукція, яка маркована  відповідно до вимог чинного законодавства України, є безпечною.

Виробники перед введенням іграшок в обіг зобов’язані забезпечити їх відповідність вимогам щодо безпечності, установленим Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515, а саме скласти технічну документацію, провести процедуру оцінки відповідності продукції відповідно до вимог вищевказаного Технічного регламенту.  Якщо відповідність іграшки встановленим вимогам доведена за результатами такої процедури оцінки відповідності, виробники складають декларацію про відповідність та наносять знак відповідності технічним регламентам. Знак відповідності технічним регламентам повинен наноситися на продукцію (етикетку (ярлик), пакування, супровідні документи тощо)) відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1184 «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення».

Так, під час проведення двох планових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів дитячих іграшок спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області встановлено факт розповсюджується продукції на якій, на прикріпленій до неї етикетці (ярлику),  пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам. Крім того, виробником та імпортером не зазначене власне найменування та адреса, зареєстрована  торговельна марка (знак для товарів і послуг), відсутня інформація про безпечність, яка складається згідно з вимог законодавства про мови. Вище зазначенні вимоги до іграшок передбачені  Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515. 

Окрім того, в ході здійснення планових заходів спеціалістами управління здійснено відбір зразків продукції (іграшки) для здійснення відповідної експертизи (випробувань).

Відповідно до одержаних від  Випробувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» протоколів випробувань встановлено, що :

- іграшка Герої «Щенячий патруль» арт. JD-908 визнана такою, що не відповідає вимогам пункту 44 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року №515;

- іграшка  машинка мет. військової арт. NO. TH 615 визнана такою, що не відповідає вимогам  пункту 4.7 та пункту 7.1 ДСТУ EN 71-1: 2006 «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні і фізичні властивості»  ( Не зазначено інформацію про виробника або імпортера. На іграшку не нанесено жодної попереджувальної інформації для зниження внутрішньо притаманних ризиків, пов'язаних з використанням іграшки. Доступні крайки можуть становити непередбачений ризик ушкодження. Металеві крайки мають задирки, здатні спричиняти порізи чи подряпини).

На підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику встановлено, що:

- іграшка Герої «Щенячий патруль» арт. JD-908 при її використанні становить низький рівень загрози;

- іграшка машинка мет. військової арт. NO. TH 615  при її використанні становить середній рівень загрози (При використанні продукції споживачі можуть отримати  тілесні ушкодження в результаті контакту з іграшкою, механічне пошкодження шкіри, порізи, подряпини).

За результатами проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єктів господарювання  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області прийняті рішення:

-  щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку; 

-  щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

 - щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

За порушення  господарюючими суб'єктами  вимог пункту 1 частини 3 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»  до  них  винесено 2 – ві постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 5,1 тис. гривень, які сплачені до державного бюджету в повному обсязі.

Підсумовуючи вищевикладене, варто зазначити, що купуючи іграшки для своєї малечі потрібно звертати увагу не тільки на яскраві кольори але й на маркування, перевіряти інформацію та попередження на маркуванні про  безпечність та правила використання продукції. Для того щоб уникнути будь-яких загроз - краще бути попередженим. 

Отже, даруючи щастя своїм дітям, не забувайте про безпеку, тому, що діти заслуговують найкращого.

 

Семенюк

 (0332) 72-55-83