Понеділок, 13 липня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
25 червня 2020

Чи підлягають поверненню тонометри належної якості?

До Управління захисту споживачів неодноразово звертаються споживачі із проблемою повернення протягом чотирнадцяти днів після придбання  тонометрів належної якості.

Тонометр (також сфігмоманометр, тонометр для визначення рівня артеріального тиску, тонометр медичний, монітор артеріального тиску, апарат Ріварочі) —медичний прилад для здійснення вимірювань артеріального тиску — тиску крові, що подається серцем в артерії.

На сьогоднішній день пунктом 16 Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, затвердженим наказом МОЗ від 19.07.2005 № 360, лікарські засоби та вироби медичного призначення належної якості, відпущені з аптек та їх структурних підрозділів, поверненню не підлягають, про що є оголошення в залі обслуговування аптек.

Однак, враховуючи принцип верховенства права, можливе застосування Закону України "Про захист прав споживачів", де п. 1 ст. 9, споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. 

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. 

Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), затверджено постановою Кабінету Міністрів України №172 від 19.03.1994 року. Дійсно, у зазначеному переліку, є лікарські засоби, але немає медичної техніки.

А тому, якщо запастися терпінням і наполегливістю, то повернення можливе.

Будемо раді допомогти!