Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
13 травня 2019

Факт не дотримання суб'єктами господарювання установлених міжповірочних інтервалів засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації під час здійснення заходів державного нагляду (контролю)

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області для забезпечення захисту життя та охорони здоров'я громадян проводяться перевірки закладів охорони здоров'я. Протягом І кварталу 2019 року проведено 7 перевірок у даних закладах щодо додержання суб’єктами господарювання законодавства у сфері метрології та метрологічної діяльності. В усіх господарюючих суб'єктів під проведення перевірок встановлені порушення. 

А саме, під час проведення планових перевірок у даних закладах, встановлений факт не дотримання суб'єктами господарювання установлених міжповірочних інтервалів, встановлених Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 13.10.2016 № 1747 «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за категоріями». 

Найчастіше серед не повірених засобів вимірювальної техніки не були своєчасно подані на періодичну повірку, є такі засоби вимірювальної техніки як  аналізатори медичного призначення, вологоміри, дозатори медичні, енцифалографи, кардіодефібрилятори, монітори пацієнта, неавтоматичні зважувальні прилади, пульсоксиметри, ультразвукові діагностичні прилади, повірка яких передбачена пунктами 3, 21, 31, 34, 36, 49, 50, 56, 76 Додатка (переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці) до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 р. № 374 «Про затвердження переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці».

За виявленні під час проведення перевірки порушення частини 3 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» на  відповідальних осіб за забезпечення єдності вимірювань складено протоколи про адміністративне правопорушення передбачене статтею 1711 КУпАП та винесено постанови по справі про адміністративне правопорушення на загальну суму 1,2 тис. грн., яка сплачена у добровільному порядку.

За результатом проведених планових заходів суб’єктам господарювання видано приписи, якими відповідно до норм статті 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та статті 24 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", до моменту усунення вищезазначених порушень, заборонено застосовувати засоби вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології та перебувають у експлуатації. Приписи господарюючими суб’єктами було виконано у повному обсязі, в узгоджений термін з органом метрологічного нагляду.

Підводячи підсумки, звертаємо вашу увагу на те, що кожен споживач чи пацієнт медичного закладу має право вимагати документи, які будуть підтверджувати повірку засобів вимірювальної техніки які на своєму балансі мають медичні заклади чи комунальні підприємства.