П'ятниця, 17 вересеня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
09 жовтня 2018

ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ВІДДІЛУ РИНКОВОГО ТА МЕТРОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА ІІІ КВАРТАЛ 2018 РОКУ

Відповідно до Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби   у Волинській області на ІІІ квартал 2018 року  заплановано здійснення 18 планових заходів у сфері ринкового нагляду. 

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом ІІІ кварталу 2018 року  проведено 12 планових виїзних перевірок характеристик продукції. 

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції порушення встановленні у 12-ти суб'єктів господарювання, в т.ч. в частинні маркування та застосування знака відповідності технічним регламентам. 

Одна планова виїзна перевірка характеристик продукції призупинена на час проведення експертизи (випробувань) зразків продукції, відібраних під час здійснення даного заходу.

Проте, припинення суб'єктами господарювання своєї діяльності, передача торгової площі в користування іншій особі, проведення ремонтних робіт в торговому залі, зміна асортименту продукції унеможливили виконання квартального плану перевірок в повному обсязі. 

За звітний період для здійснення за ланцюгом постачання перевірок характеристик продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, було здійснено 1 виїзний позаплановий захід. За результатом якого, до  суб’єкта господарювання  за розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, винесено постану про накладення штрафних санкцій на суму 1,3 тис. грн., яка господарюючим суб'єктом сплачена до державного бюджету в повному обсязі та прийнято 1 рішення щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності. 

В ході здійснення заходів державного ринкового нагляду перевірялась продукція за видами:

- іграшки;

- мийні засоби для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини;   

- електричне та електронне обладнання;  

- телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймач;

- освітлювальна апаратура;  

- електричні лампи розжарення, в тому числі галогенові;  

- лампи люмінесцентні з умонтованим пускорегулювальним пристроєм, 

двоцокольні та одноцокольні;

-         проводи ізольовані, кабелі та інші ізольовані електричні провідники;

-         законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки.

Із загальної кількості перевіреної продукції 79 штук не відповідають вимогам нормативних документів.     

Впродовж  ІІІ кварталу 2018 року, за результатами проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єктів господарювання прийняті рішення:

- 3 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку; 

- 3 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

- 12 щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Усі 18 рішення суб'єктами господарювання виконані повністю та результативно. 

Протягом ІІІ кварталу 2018 року за порушення  господарюючими суб'єктами  вимог пунктів 1-3 частини 3 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»  до  12-ти  суб’єктів господарювання винесено 12 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 30,6 тис. гривень. 

Станом на 01.10.2018 року   до державного бюджету стягнуто господарських штрафів на суму 30,6  тис. грн. 

Протягом ІІІ кварталу  2018 року спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду здійснено відбір 4 – х зразків продукції для проведення відповідної експертизи (випробувань), вартість відібраних зразків становить                  710,00 грн.. Відібрані зразки продукції відправлені до Випробувальної лабораторії                                           ДП «Львівстандартметрологія». Станом на 01.10.2018 протоколів випробувань по даним зразкам до управління не надходило.

Відзначимо також, що в поточному кварталі витрати управління на транспортування зразків продукції до Випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» для проведення відповідних випробувань становили 74,00 грн..

Планові перевірки у сфері метрологічного нагляду протягом ІІІ кварталу 2018 року не проводились відповідно до норм статті 2 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».