Середа, 19 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
03 січня 2019

ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДПОВІДНО ДО ПЛАНУ ДІЯЛЬНОСТІ ВІДДІЛУ РИНКОВОГО ТА МЕТРОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ НА Ⅳ КВАРТАЛ 2018 РОКУ ПРОВЕДЕНО ПЛАНОВУ ПЕРЕВІРКУ ХАРАКТЕРИСТИК ІГРАШОК

Кожна дитина любить іграшки, причому, як показує досвід, іграшок багато не буває. Тому батьки намагаються до кожного свята купити нову, тим більше, що в дитячих магазинах іграшки представлені в широкому асортименті на будь-який смак і гаманець.    Іграшки та ігри є важливою складовою процесу пізнання світу та зростання. Малі діти використовують іграшки та граються, щоб розвиватися, рости, пізнавати причини та наслідки, досліджувати взаємовідносини і розвивати навички, що знадобляться їм у підлітковому віці. Підлітки використовують іграшки та граються щоб сформувати та зміцнити соціальні зв'язки, навчатися, запам'ятовувати та підсилювати уроки з дитинства, тренуватися, досліджувати відносини, практикувати навички і прикрашати місця свого проживання.

У житті людини іграшки відіграють значну роль, тому галузь промисловості, яка займається їхнім виробництвом є важливим сектором економіки. Об'єм продажу іграшок здебільшого зростає з наближенням свят, пори подарунків. На жаль, треба визнати, що часто якість іграшок залишає бажати кращого, а деякі - навіть можуть нашкодити здоров'ю малюка.

У багатьох країнах існують стандарти безпеки, що накладають обмеження на те, які іграшки можна продавати. Мета таких правил — запобігання нещасних випадків, пожеж, травм. Діти, особливо, малі, часто беруть іграшки до ротової порожнини, тому матеріали, з яких вони виготовлені, повинні буди безпечними. Дітям не можна давати дрібні іграшки, якими вони можуть вдавитися. Існують інструкції щодо пожежної безпеки матеріалів, з яких виготовлені іграшки. Діти часто ще не розуміють небезпеки, а батьки не завжди думають, що може статися, тому важливо, щоб на іграшках були надписи, які попереджували б про небезпеку.

Так, під час проведення планової перевірки характеристик продукції у одного із розповсюджувачів дитячих іграшок, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області встановлено факт розповсюдження продукції, на пакуванні якої відсутній знак відповідності технічним регламентам. Виробником та імпортером не було нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі, або іншого елемента що дає змогу їх ідентифікувати. Також, виробником та імпортером не вказано на іграшці своє найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу. Окрім того, виробником та імпортером не забезпечено супроводження іграшки інструкціями та інформацією щодо безпечності згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.                                                                                   

Зразки даної продукції були відібрані для проведення відповідної експертизи (випробувань), щодо безпечності іграшок. На підставі одержаного від випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» протоколу випробувань встановлено, що продукція (іграшка лялька LOL Surprise Under wraps та іграшка щенячий патруль 3 +,  Монстр-кар патруль, країна виробник іграшок - Китай) не відповідає вимогам р.7 ДСТУ EN 71-1: 2015 «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні і фізичні властивості», по показнику - маркування.  

На підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція встановлено, що:

- іграшка лялька LOL Surprise Under wraps та іграшка щенячий патруль 3 +,  Монстр-кар патруль, при їх використанні становлять низький рівень загрози.

За результатами проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів  України від 28.02.2018  року № 151 ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області до суб'єкта господарювання прийняті наступні рішення:

-  щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку; 

-  щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

- щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Суб'єкт господарювання не надав на продукцію інформацію про походження продукції в т.ч. накладні чи інші документи, що дають змогу органу ринкового нагляду, у ланцюгу постачання відстежити походження такої продукції та її подальший обіг, а також,  визначити особу, яка поставила розповсюджувачу продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам. При цьому як розповсюджувачем такої продукції, суб’єктом господарювання було порушено вимоги пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», на підставі чого було складено протокол та винесено постанову про накладення штрафних санкцій на  загальну суму 8 500,00 гривень, яка сплачена до державного бюджету в повному обсязі.

Отже, вибираючи іграшку для своєї дитини, перш за все слід уважно вивчити наявні на ній маркування.