Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
08 жовтня 2019

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ВІДДІЛУ РИНКОВОГО ТА МЕТРОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ ЗА ІІІ КВАРТАЛ 2019 РОКУ

Посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом       ІІІ кварталу 2019 року  проведено 18 планових виїзних перевірок характеристик продукції. 

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції порушення встановленні у 18-ти суб'єктів господарювання, в т.ч. в частинні маркування та застосування знака відповідності технічним регламентам, відсутності декларації про відновідність. 

Під час здійснення заходів у  сфері державного ринкового нагляду протягом кварталу перевірялась продукція за видами: електричне та електронне обладнання; телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймач; іграшки; проводи ізольовані (включаючи емальовані чи анодовані), кабелі (включаючи ковксіальні) та інших ізольовані електричні провідники; прилади для приготування та підігрівівання їжі на газовому паливі або на газу та інших видах палива, інші прилади на газовому  паливі або на газовому та інших видах палива; засоби вимірювальної техніки; інструменти ручні пневматичні, гідравлічні або з умонтованим електричним або неелектричним двигуном (дрилі, пили, газонокосарки та інша техніка для побутового використання).

Із загальної кількості перевіреної продукції 57 штук не відповідають вимогам нормативних документів.

    Впродовж  ІІІ кварталу 2019 року, за результатами проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єктів господарювання прийняті 76 рішень, з яких:

- 20 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку; 

- 20 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

- 36 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності.

75 рішень суб'єктами господарювання виконані повністю та результативно. Строк виконання по 1 рішенню станом на 30.09.2019 року ще не настав. 

Окрім того, 9 рішень, винесених у ІІ кварталі 2019 року, станом на звітну дату суб'єктами господарювання виконані повністю та результативно.

Впродовж ІІІ кварталу 2019 року посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області здійснено відбір 29-ти зразків продукції для проведення відповідної експертизи (випробувань), вартість відібраних зразків становить  1223,00 грн.. Вартість проведених експертиз (випробувань) становить 65418,96 грн. Вартість понесених управлінням витрат на транспортування відібраної продукції становить 479,00 грн.   

На підставі одержаних у звітному періоді від ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ» (ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ») протоколів випробувань встановлено, що 40 шт. відібраної на проведення досліджень (експертизи) продукції не відповідають вимогам нормативних документів. 

Впродовж ІІІ кварталу 2019 року за результатами розгляду матеріалів перевірок та протоколів випробувань продукції щодо якої встановлено невідповідність вимогам нормативним документам, посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів                                  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області господарюючим суб'єктам надано листи для відшкодування  коштів  в сумі 158 744,64 грн., які ними були відшкодовані в повному обсязі.

  З яких:

- 2861,00  грн. за продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам;

- 985,00 грн. за транспортування відібраного зразка;

- 154898,64 грн. за результати проведених досліджень  цієї ж продукції. 

Протягом ІІІ кварталу 2019 року за порушення  господарюючими суб'єктами  вимог пунктів 1-3 частини 3  та пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України                     «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»                             до  23- х  суб’єктів господарювання складено 23 протоколи та винесено 23 постанови про накладення штрафу на загальну суму 114,3 тис. гривень. 

Станом на 30.09.2019 року господарюючими суб'єктами сплачені до державного бюджету штрафні санкції на суму 109,2 тис. грн. Термін сплати штрафу в сумі 5,1 тис. грн. на звітну дату ще не настав.

Окрім того, посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом IІІ кварталу 2019 року проведено 3 планові перевірки з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. Порушення метрологічних вимог встановлено у 3-х суб’єктів господарювання, що  складає 100 %.

При проведенні планових перевірок обревізовано 205 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 14 одиниць ( 6,8 %) визнано непридатними до застосування.

Перевірки проводилися за такими видами діяльності суб’єктів господарювання у сфері законодавчо регульованої метрології,  як :

- забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;

- торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем).

Найбільш характерні приклади порушень метрологічних вимог це застосування не повірених ЗВТ.

За результатами метрологічного нагляду Головним управлінням вжиті такі заходи:

- видано 3 приписи про усунення порушень метрологічних вимог;

- складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності, а за матеріалами розгляду справ винесено 3 постанови по справі про адміністративне правопорушення на  загальну суму 1,02 тис. грн..