Понеділок, 18 лютого
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
13 квітня 2018

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ ВІДДІЛУ РИНКОВОГО ТА МЕТРОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА І КВАРТАЛ 2018 РОКУ

Відповідно до Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області на І квартал 2018 року  заплановано здійснення 15 планових заходів у сфері ринкового нагляду.

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом І квартал 2018 року проведено 14 планових виїзних перевірок характеристик продукції. 

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції порушення встановленні у 14-ти суб'єктів господарювання, в частинні маркування та застосування знака відповідності технічним регламентам.

За звітний період для здійснення за ланцюгом постачання перевірок характеристик продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, було проведено 1 виїзний позаплановий захід. За результатами якого, до  суб’єкта господарювання  за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, винесено постанову про накладення штрафних санкцій на суму 8,5 тис. грн., яка суб'єктом господарювання оскаржується в судовому порядку та прийнято рішення щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності. У даного господарюючого суб’єкта проведенна позапланова виїзна перевірка стану виконання рішення. Під час проведення перевірки встановлено, що прийняте управлінням рішення виконано ним повністю та результативно.

Із загальної кількості перевіреної продукції 30 штук не відповідають вимогам нормативних документів (29 штук виявленні під час проведення планових заходів та 1 штука при здійсненні позапланового заходу).

В ході здійснення заходів державного ринкового нагляду перевірялась продукція за видами:

- іграшки;

- дитячий одяг;

- мийні засоби для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини;   

- електричне та електронне обладнання;  

- телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймач;

- виробів панчішно-шкарпеткових;

- зошитів шкільних та загальних;

- освітлювальна апаратура;  

- електричні лампи розжарення, в тому числі галогенові;  

- лампи люмінесцентні з умонтованим пускорегулювальним пристроєм, 

двоцокольні та одноцокольні. 

Здійснення одного планового заходу за дотриманням суб'єктом господарювання законодавства у сфері ринкового нагляду було неможливим, в зв'язку з тим, що були створені перешкоди. Враховуючи зазначене, даний господарюючий суб’єкт  включений до  Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби   у Волинській області   на ІІ квартал 2018 року.

Слід зазначити, що за створення перешкоди щодо проведення планового заходу в березні поточного року складено 2 протоколи та винесено 1 постанову по справі про адміністративне правопорушення на суму 0,2 тис.грн.. Одна особа повідомлення про розгляд справи не отримала та не з'явилась, тому  буде переповідомлена. 

Впродовж  І кварталу 2018 року, за результатами проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єктів господарювання прийняті рішення:

- 2 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку; 

- 2 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

 - 16 щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Усі 20 рішеннь суб'єктами господарювання виконані повністю та результативно. Також,  6 рішень, прийнятих в грудні 2017 року, в січні поточного року виконані повністю та результативно.

Так, наприклад, у магазині (Волинська область,  м. Луцьк)  встановлено факт розповсюдження фізичною особою-підприємцем продукції, а саме розетки накладної з заземленням  2228 ТМ "DeLux" 250В, 16А, на якій, на пакуванні якої відсутній знак відповідності технічним регламентам, що не відповідає вимогам пунктів 28, 41, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1067.

За результатом проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам технічного регламенту до суб'єкта господарювання прийнято рішення щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Так, як фізична особа-підприємець на продукцію, яка не відповідає вимогам нормативних документів  не надав інформацію про походження продукції в т.ч. накладні чи інші документи, що дають змогу органу ринкового нагляду, у ланцюгу постачання відстежити походження такої продукції та її подальший обіг, а також, визначити особу, яка поставила вищевказаному суб'єкту господарювання продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам, відповідно до вимог норм пункту 3 статті 24 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" вважається особою, що ввела цю продукцію в обіг. Таким чином, підприємцем порушено вимоги пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції. До даного  господарюючого  суб'єкта  винесено постанову про накладення штрафних санкцій на суму 8,5 тис. грн., яка сплачена до державного бюджету. 

Плановою перевіркою характеристик продукції проведеною, у фізичної особи-підприємця, яка провадить свою господарську діяльність у магазині (Волинська область, м. Луцьк) встановлено факт розповсюджується мийного засобу для прання або чищення, який містить поверхнево-активні речовини (засіб для миття посуду з ароматом лимона торгівельної марки ''Donat'' серії ''Так'', об'єм 500 мл.) без маркування знаком відповідності технічним регламентам, що не відповідає вимогам пункту 15 Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 № 717.    

Даною перевіркою, також, встановлено розповсюдження продукції (лампи світлодіодної (HYPERLIGHT LED ЛАМПА) PC-9W-E27-W, потужність 9Вт, колір світла 4100К, артикул PC-9W-E27-W, тип цоколя Е27, напруга АС 220V/50Hz) на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам, чим порушено вимоги пунктів 41, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015  №1067 та  пунктів 44, 45, 46 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1077.

За результатом проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єкта господарювання прийнято 2 рішення щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності та винесено постанову про накладення штрафних санкцій на загальну суму 5,1 тис. гривень, яка сплачена до державного бюджету. 

Протягом І кварталу 2018 року за порушення  господарюючими суб'єктами  вимог пунктів 1-2 частини 3 та пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»  до  15-ти  суб’єктів господарювання винесено 15 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 49,7 тис. гривень. Одна постанова на суму 8,5 тис. грн. суб'єктом господарювання оскаржується в судовому порядку.

Станом на 31.03.2018 року   до державного бюджету стягнуто господарських штрафів на суму 49,7 тис. грн. 

При цьому, слід зазначити, що в січні 2018 року господарюючим суб'єктом сплачено постанову про накладання штрафних санкцій в сумі 8,5 тис. грн., винесену в грудні 2017 року.

 Відзначимо також, що в січні 2018 року підприємцем відшкодовані кошти в сумі 7,99 грн. за продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам та кошти в сумі 1768,98 грн. за результати проведених досліджень  в 2017 році цієї ж продукції. 

Крім того, в поточному кварталі витрати управління на транспортування зразків продукції після проведення відповідних (експертиз) випробувань з Випробувального центру ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» становлять 690,00 грн.

У 2018 році Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено обмеження на проведення заходів державного нагляду – статтею 2 Закону встановлено до 31 грудня 2018 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, статтею 3 Закону визначено вичерпний перелік підстав для проведення позапланових перевірок.

У зв’язку з цим, у І кварталі 2018 року ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, що здійснює державне регулювання у сфері законодавчо регульованої метрології з метою перевірки додержання суб’єктами господарювання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність, технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності планові перевірки не проводились.