Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
27 квітня 2020

Інформуємо про результати роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду за І квартал 2020 року

Відповідно до Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області на І квартал 2020 року  заплановано здійснення 13-ти планових заходів у сфері державного ринкового нагляду.                

Посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом І кварталу 2020 року  проведено 12 планових виїзних перевірок характеристик продукції. 

На заплановану дату проведення однієї із перевірок не відбулося, у зв'язку з тим, що при спробі провести плановий захід встановлено, що у магазині здійснюється реалізація лише продукції, яка була у вжитку. 

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції порушення встановлені у 12-ти суб'єктів господарювання, в т.ч. в частинні маркування знака відповідності технічним регламентам, відсутності декларації про відповідність. 

Окрім того, у звітному періоді проведено 1 перевірку стану виконання суб'єктом господарювання рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів. Під час проведення якої встановлено, що господарюючим суб'єктом рішення виконано повністю та результативно.

Під час здійснення заходів у  сфері державного ринкового нагляду протягом кварталу перевірялась продукція за наступними видами: радіообладнання; електричне та електронне обладнання у тому числі низьковольтне; законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки; енергоспоживчі  продукти, в тому числі водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі, електродвигуни, електричні лампи та світильники; іграшки.         .

Із загальної кількості перевіреної продукції 15 штук не відповідають вимогам нормативних документів.

Впродовж  І кварталу 2020 року, за результатами проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єктів господарювання прийняті 15 рішень, з яких:

- 1 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку; 

- 1 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

- 13 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності;

15 рішень суб'єктами господарювання виконані повністю та результативно. 

Протягом І кварталу 2020 року за порушення  господарюючими суб'єктами  вимог пунктів 1 та 3 частини 3 та пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до  12-ти  суб’єктів господарювання складено 12 протоколів та винесено 12 постанов про накладення штрафу на загальну суму 79,9 тис. гривень. 

Станом на 31.03.2020 року господарюючими суб'єктами сплачені до державного бюджету штрафні санкції на суму 79,9 тис. грн.

Окрім того, спеціалістами відділу протягом I кварталу 2020 року проведено 6 планових перевірок з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. Порушення метрологічних вимог встановлено у 6 суб’єктів господарювання, що складає 100 %.

За звітний період позапланові перевірки не здійснювались.

1 заплановану перевірку не вдалося здійснити у зв’язку із нормами підпункту 4 пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530 установлено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Окрім того, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 (зі змінами та доповненнями) установлено, що з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року на усій території України карантин. 

При проведенні перевірок обревізовано 3063 одиниці засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 44 од. ( 1,4 %) визнано непридатними до застосування.

Перевірки проводилися за таким видом діяльності суб’єктів господарювання у сфері законодавчо регульованої метрології,  як забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян.

Найбільш характерні приклади порушень метрологічних вимог це застосування не повірених ЗВТ. Також, під час проведення 2-х заходів державного нагляду (контролю) зафіксовані факти, що позитивні результати періодичної, позачергової повірок та повірки після ремонту засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, що перебувають в експлуатації, не засвідчено відбитком повірочного тавра на засобі вимірювальної техніки чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлено свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки.

За результатами метрологічного нагляду Головним управлінням вжиті такі заходи:

- видано 6 приписів про усунення порушень метрологічних вимог, з яких 4 приписи виконані результативно, а термін виконання 2 на звітну дату ще не настав;

- складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності, а за матеріалами розгляду справ винесено 5 постанов по справі про адміністративне правопорушення на  загальну суму 2,21 тис. грн..