П'ятниця, 17 вересеня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
23 липня 2021

На Волині автоматизовано процес проведення фітосанітарних процедур

У червні 2021 році в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області та ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» розпочалося введення в експлуатацію інформаційних систем PHIS та LIMS

Інформаційна система PHIS забезпечує автоматизацію процесів проведення фітосанітарного контролю. Впровадження системи передбачає створення національної бази даних проведених фітосанітарних процедур і виданих документів, у тому числі й фітосанітарних сертифікатів. Програмне забезпечення передбачає особистий кабінет користувача (суб’єкта господарювання). Серед функціональних можливостей: отриманням послуг та оформленням документів онлайн для пришвидшення оформлення вантажів, майбутню інтеграцію з the HUB для обміну фітосанітарними сертифікатами та ряд інших функціональних можливостей.

LIMS – інформаційна система, призначена для управління проведеними лабораторними дослідженнями. Її впровадження допоможе поліпшити систему контролю фітосанітарних та інших експертиз (аналізів). 

Впровадження інформаційних систем відбувається за підтримки Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».

Щоб удосконалити впровадження інформаційних систем PHIS та LIMS та підготувати спеціалістів, державні фітосанітарні інспектори та фахівці фітосанітарних лабораторій, котрі експлуатують це програмне забезпечення, постійно проводять навчання  та діляться знаннями зі своїми колегами.