Субота, 4 лютого
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
28 грудня 2021

На Волині у 2021 році не зафіксовано жодного випадку отруєння бджіл пестицидами та агрохімікатами і жодної скарги щодо дискомфорту через неприємний запах внаслідок застосування органічних добрив

Державна політика України у сфері діяльності, що пов'язана з пестицидами і агрохімікатами,  базується на пріоритетності  збереження  здоров'я   людини   і   охорони навколишнього  середовища порівняно з економічним ефектом від застосування пестицидів. 

Про це йдеться у Законах України «Про забезпечення санітарного  та  епідемічного благополуччя населення», «Про пестициди і агрохімікати» та «Про захист рослин».  

Держпродспоживслужба в межах своїх повноважень здійснює контроль за виробництвом, транспортуванням, умовами зберігання і застосування пестицидів. Щоб унеможливити негативний вплив на здоров’я людей і тварин та попередити отруєння бджіл через  використання суб’єктами господарювання пестицидів та агрохімікатів,  фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області у січні 2021 року підготували і запропонували на розгляд територіальних  громад області проєкти відповідних рішень.  

У всі 54 територіальні громади області було надіслано листи-звернення до керівників тергромад  про взаємодію пасічників, аграріїв та органів місцевої влади і проєкти рішень «Щодо попередження загибелі бджіл при застосуванні пестицидів та агрохімікатів на території ТГ» та  «Про застосування органічних добрив (барди мелясної, рідкого гною тварин, посліду курей промислових підприємств) на території ТГ». Документи, в яких прописано алгоритм дій всіх зацікавлених сторін,  були розглянуті і прийняті під час сесій в усіх територіальних громадах області, копії документів надіслані до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області. 

Відповідно до вимог Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» у всіх громадах  було створено та затверджено 54 постійно діючі  Комісії зі встановлення факту отруєння бджіл, до яких увійшли й  фахівці Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

За результатами злагодженої співпраці протягом 2021 року фактів отруєння бджіл внаслідок використання агрохімікатів та пестицидів на Волині не зафіксовано.

Не було також скарг населення щодо дискомфорту через неприємний запах внаслідок  внесення у ґрунт органічних добрив. 

Лист-звернення до голів ТГ про заходи щодо попередження негативного впливу при застосуванні пестицидів, агрохімікатів та органічних добрив

Проєкт рішення щодо попередження загибелі бджіл при застосуванні пестицидів та отрутохімікатів на території ТГ

Проєкт рішення про застосування органічних добрив (барди мелясної, рідкого гною тварин, посліду курей промислових підприємств) на території ТГ