Субота, 28 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
24 березня 2020

НА ЗАМІТКУ АГРАРІЯМ: АНАЛІЗ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ НАСІННЯ

Врожайність сільськогосподарських культур визначається перш за все якістю посівного матеріалу. У сучасному сільськогосподарському виробництві високоякісне насіння і садивний матеріал набувають особливої уваги, оскільки майбутній урожай на 30 і більше відсотків залежить від його якості.

Як же уникнути ризику придбання не кондиційного (не придатного для посіву) насіннєвого матеріалу?

Насамперед, рекомендуємо перевірити Ваш насіннєвий матеріал за його якісними показниками, оскільки для посіву використовують тільки те насіння, яке відповідає вимогам державного стандарту, тому, шановні сільгоспвиробники, запрошуємо Вас до співпраці.

Якщо у Вас виникли сумніви стосовно придбаного насіння, якщо Ви бажаєте перевірити минулорічні залишки насіння, то Ви це зможете зробити в нас, Державній установі «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».

ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» проводить аналізування насіння сільськогосподарських культур на визначення посівних якостей за наступними показниками:

- аналізування чистоти та відходу насіння;

- аналізування домішки насіння інших рослин;

- аналізування схожості та енергії проростання насіння;

- аналізування вологості насіння;

- аналізування маси 1000 насінин;

- аналізування заселеності насіння шкідниками.

   Ви можете замовити дослідження як в комплексі, так і лише ті показники, що Вам потрібні.

Термін проведення аналізування залежить від культур, які надійшли на випробування та досліджень, які Ви замовили, і триває: для зернових та зернобобових від 7 – до 14 діб, багаторічних злакових та бобових трав 10 – 21 та овочевих 6 – 21 діб, тому замовляти дослідження варто завчасно.

Всі дослідження проводяться у відповідності до вимог ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості» та ДСТУ 2240-93 «Насіння сільськогосподарських культур. Сортові та посівні якості».

За результатами аналізування видається протокол випробування проби насіння.

Лабораторія акредитована на відповідність вимогам стандарту ДСТУ  ІSO / IEC 17025:2017 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій» Національним агентством з акредитації України та отримала атестат про акредитацію №201177, який діє до грудня 2023 року.

Вартість аналізувань регулюється Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96 (у редакції наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21.01.2016 р. № 18) «Розміри плати за послуги, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань охорони прав на сорти рослин».

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися за тел.: (0332) 723-888 та адресою: Луцький район, с.Зміїнець, вул. Ліскова 1, Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія».