П'ятниця, 29 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
23 березня 2020

НАБРАВ ЧИННОСТІ ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО БЕЗПЕЧНІСТЬ ТА ГІГІЄНУ КОРМІВ»

19.01.2020 набрав чинності Закон України «Про безпечність та гігієну кормів». Цей Закон визначає правові та організаційні заходи гарантування безпечності кормів у процесі їх виробництва, обігу та використання, зокрема встановлює вимоги щодо гігієни, маркування, пакування та представлення кормів, регулює відповідні суспільні відносини між операторами ринку та органами державної влади.

Відповідно до ст.9 Закону оператори ринку під час провадження своєї діяльності зобов’язані розробляти, запроваджувати та використовувати постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), а також забезпечувати належну підготовку з питань застосування цих процедур осіб, відповідальних за їх виконання під час виробництва та обігу кормів. Ці вимоги не поширюються на операторів ринку, що здійснюють первинне виробництво кормів, а також провадять пов’язану з первинним виробництвом діяльність, таку як транспортування, зберігання та поводження з первинною продукцією в місці первинного виробництва.

Законом встановлено, що оператори ринку під час провадження своєї діяльності зобов’язані забезпечувати простежуваність кормів на всіх стадіях їх виробництва та обігу.

На потужностях, що призначені для виробництва та обігу поживних, зоотехнічних, технологічних, сенсорних добавок, протеїнів, преміксів, виготовлених з використанням зоотехнічних добавок, кокцидіостатиків та гістомоностатиків, виробництва з метою введення в обіг або виробництва лише для власного господарства кормових сумішей з використанням кормових добавок або преміксів, що містять зоотехнічні добавки, кокцидіостатики та гістомоностатики оператори ринку зобов’язані отримати експлуатаційний дозвіл.

Оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані повідомити структурний підрозділ Держпродспоживслужби в районі, місті про потужності, які вони мають намір використовувати на будь якій стадії виробництва та/або обігу кормів, з метою їх державної реєстрації.