Субота, 10 квітня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
06 квітня 2021

Небезпечне освітлювальне обладнання.

З розвитком цивілізації електричне світло стало невід’ємною складовою життя людини а його винахід можна назвати одним з найважливіших досягнень людства. 

У своїй життєдіяльності людина використовує світлові прилади, що мають різноманітне призначення - освітлення, опромінення, задля світлової сигналізації або проєкції і вони поділяються на: освітлювальні, опромінювальні, сигнальні та проєкційні. Зазвичай, світлові прилади (СП) складаються з джерела оптичного випромінювання, пристрою для перерозподілу променевого потоку у просторі за заданим направленням, а також конструкційних деталей, що об'єднують усі частини СП та забезпечують потрібний захист джерела випромінення й світлорозподільного пристрою від механічних пошкоджень та впливу довкілля, навколишніх предметів від можливої високої температури лампочки, а також від необережного доторку людей чи тварин до струмопровідних частин. Світлові прилади з газорозрядними джерелами світла доповнюються пристроями для запалювання лампи та усталення її роботи. 

Вибираючи світильник для побутових потреб, Ви можете бачите не тільки його зовнішній вигляд, але ще і докладні його характеристики включаючи його - розміри, колір, матеріал з якого виготовлений, тип та багато іншого, а також звертаєте увагу на безпечність користування. 

Дбаючи про суспільні інтереси та безпеку, держава розробила вимоги до безпечності  нехарчової продукція відповідно до яких - будь-яка продукція, яка за звичайних або обґрунтовано передбачуваних умов використання (у тому числі щодо строку служби та за необхідності введення в експлуатацію вимог стосовно встановлення і технічного обслуговування) не становить жодного ризику чи становить лише мінімальні ризики, зумовлені використанням такої продукції, які вважаються прийнятними і не створюють загрози суспільним інтересам.  

 З метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2020 рік, затвердженого Головою Держпродспоживслужби, відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області проводились перевірки характеристик продукції, в тому числі з відбором зразків продукції та забезпечення проведення їх експертизи.

В ході здійснення планового заходу відібрано для проведення лабораторних досліджень електрообладнання (Світильник точковий - LightMaster CD7082 MR 16, LightMaster DL6045 MR 16 та відправлено до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА  «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ».

В ході лабораторних досліджень, Світильник точковий LightMaster CD7082 MR 16  Виробник: Ningbo Yusing Electronics Co, LTD, Civil Industrial Zone, Pugen Village,Qiu’ai Ningbo визнане таким, що не  відповідає вимогам: п.п.2.5 (3.2); 2.6 (4.13.1); 2.7(11); 2.15(13.3.1) ДСТУ ІEС 60589-2-2:2007 «Світильники Частина 2-2. Додаткові вимоги. Світильники вмонтовані» - за показником маркованням; - за конструкцією: – під час проведення випробувань на удар з енергією 0.35Н-м відбулось руйнування  оболонки   LED – драйвера, внаслідок чого струмовідні частини на друкованій платі стали доступні для дотику;   - теплотривкість, вогнетривкість та тривкість до утворення струмовідних доріжок: п.п.2.15(13.3.1) – плата друкована LED – драйвера не  вогнетривка: відбулося займання. 

Світильник точковий LightMaster DL6045 MR 16  Виробник: Ningbo Yusing Electronics Co, LTD, Civil Industrial Zone, Pugen Village,Qiu’ai Ningbo не відповідає вимогам Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні про обмеження використання деяких небезпечних речовин в  електричному та електронному обладнанні (RoHS) за вмістом свинцю.  

Відповідно до Методики вжиття обмежувальних корегувальних заходів, затвердженої постановою КМУ від 26 грудня 2011 р. № 1407, встановлено, що вище вказана продукція становить високий рівень загрози.    

За результатами проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів, ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області відповідно до статей 28-32 Закону України  «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та статті 12 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» прийняті рішення про  вжиття обмежувального (корегувального) заходу - заборона надання продукції на ринку.

Підводячи підсумки, звертаємо вашу увагу на те, що якщо при покупці товарів у магазинах області у Вас виникають сумніви щодо безпечності даної продукції звертайтеся за допомогою в Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, що знаходиться за адресою:  м. Луцьк, вул. Вахтангова, 10в.