Субота, 25 січня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
10 вересеня 2019

ОБИРАЄМО ЯКІСНИЙ ДИТЯЧИЙ ОДЯГ!

Для батьків дошкільнят та школярів – попередній місяць був періодом підготовки та покупки обновок до школи та дитячого садочка. Окрім шкільних портфелів та канцелярії яку батьки скуповують напередодні нового навчального року,  є ще один важливий аспект – це дитячий  одяг і взуття.  

Декілька порад,  як  правильно вибирати дитячий одяг, взуття, щоб речі були не лише гарними та комфортними, але й якісними та безпечними:

- Перш з все, не купуйте товари без ярликів, етикеток та без маркувальних даних. Жоден законослухняний виробник  не  виготовить товари без споживчого маркування. Якщо перед вами  одяг, взуття без споживчого  маркування, це - перша ознака того, що такі товари виготовлені в кустарних цехах, з сировини невідомого походження, з порушеннями діючих технологій. Не купуйте також товари, на ярликах  яких текст із помилками, або  відсутня інформація про  виробника, лише  зазначено, наприклад, «Виготовлено в Україні». Зазвичай ціна таких товарів значно нижча від ціни товару, виготовленого в виробничих умовах. Такий одяг, взуття може бути неякісний та небезпечний для здоров’я дітей, адже на нього відсутні документи про якість та безпеку.

- Не купуйте товари, на ярликах яких всі маркувальні дані іноземною мовою. Такий товар потрапив на територію України поза митним контролем і не пройшов обов’язкову перевірку на показники якості та безпеки.

- Уважно вивчайте інформацію про склад сировини, зазначений на ярлику. Одяг, куплений для новонароджених та дітей до 3-х років, взагалі не повинен мати у своєму складі синтетичних волокон. Винятком можуть бути лише декоративні деталі на святковому одязі, наприклад, банти, ажурне мереживо, тасьма. Найпрактичніша та найбільш безпечна тканина для дитячого одягу – це бавовна. Для діток після 3-х років можна вибрати одяг, в якому синтетичні волокна складають 30-50% від складу, але не більше.

- Взуття для дітей повинно бути виготовлено з натуральної шкіри. Вона  забезпечує доступ повітря і випаровування вологи. Найважливішою властивістю такого матеріалу є те, що він адаптується до анатомічної форми ноги.

- Перевірте одяг та взуття на наявність дефектів. Уважно подивіться на одяг з  виворотної сторони. Якщо ви побачите криві строчки, пропуск стібків, необрізані нитки, асиметрію деталей тощо – пам’ятайте, що цей одяг виготовлено в кустарних умовах на технічно застарілому обладнанні з використанням тканин невідомого походження. Якщо на зовнішній та внутрішній стороні взуття ви виявили зморшки, нерівності поверхні, заломи, щілини. липкість поверхні, сліди клею, то таке взуття буде некомфортним для дитини. Перевірте наявність у взутті супінатора, який є запорукою правильного формування стопи. Відсутність супінатора може призвести до розвитку плоскостопості у дитини.

- Не купуйте дитячі товари, які мають неприємний, різкий і не властивий для них запах. Очевидно, що такі товари виготовлено із застосуванням сировини, яка призначена і використовується  в промисловості для технічних потреб.

- Купуючи одяг чи взуття, обов’язково вимагайте у продавця товарний  чек із зазначенням у ньому таких реквізитів: назва суб’єкта господарювання, назва товару, його артикул(модель), ціна, дата покупки, прізвище продавця та його підпис. Адже лише при наявності товарного чека в разі виникнення претензій до якості товару, або якщо товар не підійде за розміром, дизайном, кольором тощо, ви зможете захистити свої права як споживача.