Четвер, 28 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
28 липня 2021

Підсумки протиепізоотичної роботи за перші шість місяців 2021 року - нарада у Горохові

«Протягом семи  місяців було досліджено 11840 голів ВРХ, з них в господарствах - 9428 , в приватному секторі – 2412 голів великої рогатої худоби,- зазначив під час наради за підсумками першого півріччя 2021 року  в.о. начальника Горохівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Андрій Пінчук. За його словами, протиепізоотичні плани  за І півріччя  виконані майже 100%. 

Було проаналізовано дослідження щодо лейкозу ВРХ. Так, зазначалося, що в зоні обслуговування Горохівської районної державної лікарні ветеринарної медицини 92 населені пункти з загальною кількістю поголів’я ВРХ- 5690 голів. Досліджено – 2412 голів ВРХ у 62 населених пунктах. Позитивна реакція імудодифузії (РІД)  виявилася у 43 голів ВРХ у 17 населених пунктах. 

Йшлося також про оздоровчі рекомендації  та інструкції щодо  лейкозу ВРХ, з якими  власників тварин постійно ознайомлюють.

1. не випасати тварин в загальному стаді;

2. при розтелі корів  не вирощувати телят для поповнення загального стада;

3. заборонено продавати молоко і здавати на молокоприймальні пункти;

4. молоко використовувати для внутрішніх потреб після пастеризації;

5. хворі тварини повинні бути відділені в окреме приміщення; 

6. хворі тварини повинні бути здані на забій;

7. провести дезінфекцію приміщення, де утримувалися хворі тварини.

 

В Україні дослідження на лейкоз ВРХ в благополучних господарствах та приватному секторі проводяться один раз протягом року.    Основним методом прижиттєвої діагностики лейкозу є реакція імунодифузії  (РІД) та імуноферментний аналіз  (ІФА).