Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
08 листопада 2019

Поширення мишоподібних гризунів

Оптимальні погодні умови впродовж вересня-жовтня та достатня кормова база сприяли зростанню популяції та щільності мишоподібних гризунів на посівах озимини та інших угідь. 

За результатами обстежень посівів сільськогосподарських культур в господарствах Володимир-Волинського, Луцького, Іваничівського, Рожищенського районів спостерігається зростання чисельності гризунів.

В посівах  озимого ріпаку чисельність мишоподібних гризунів спостерігається на рівні 1,9, максимально 4,0 жилих колоній на гектар. У посівах зернових, основний ареал шкідника спостерігається у крайових смугах полів, нараховується від поодиноких жилих нір до 1,4-3,0 жилих колоній на гектар.

На неорних землях одноосібних селянських господарств та в посівах багаторічних трав осередково чисельність шкідників перевищує рівень ЕПШ.

Погодні умови, які спостерігаються на даний час та наявність кормової бази, сприятимуть істотному зростанню чисельності гризунів та виникненню загрози пошкодженню озимини.  

Щоб не допустити пошкодження мишоподібними гризунами сільськогосподарських культур спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження. При економічному порозі шкідливості (ЕПШ) мишоподібних гризунів на зернових та ріпаку – 3, на багаторічних травах – 5 жилих колоній на гектар слід застосовувати родентициди: зернові принади Бактеронцид, Бактоцид (аналог Бактороденциду вологого зернового), Родента БІО, Бродівіт, Бродіфакум, Ізоцин, Крисолов, Мишолов, «RED KILLER», Шторм та інші відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Після внесення всіх зазначених препаратів, нори необхідно притоптати.

Враховуючи те, що осінь є відповідальним періодом, під час якого закладаються передумови для майбутнього врожаю озимих культур, важливим є комплексний захист культур, з метою обмеження шкідливості шкідників. 

За наданням консультацій щодо проведення обстежень та застосуванню препаратів звертатись в управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та спеціалістів управління фітосанітарної безпеки в районах. 

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.