П'ятниця, 30 жовтня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
09 жовтня 2020

Про результати проведення лабораторних досліджень cвітильників!!!

З метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам  відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області проводились перевірки характеристик продукції, в тому числі з відбором зразків продукції та забезпечення проведення їх експертизи. 

До прикладу, у липні 2020 року спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів Головного управління   Держпродспоживслужби у Волинській області відповідно до покладених на них завдань здійснили планову перевірку характеристик енергоспоживчих продуктів, в тому числі електричних ламп та світильників у розповсюджувача в місті Рожище.

В ході здійснення планового заходу відібрано для проведення лабораторних досліджень електрообладнання (світильники) електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80025/1/02, країна походження – Китай та електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80024/2/24, країна походження – Китай та відправлено до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ» (ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ»).

На підставі одержаних від ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ» (ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ») протоколів випробувань  вищезазначене електрообладнання визнане таким, що не відповідає вимогам ДСТУ EN 60598-2-1:2015 за п.п.:

 1.5 (3.2) – на світильнику не промарковано:                                                                                            

- торгова марка (торговий знак) або найменування  виробника чи відповідального постачальника;

- номінальна напруга у вольтах;                                                                                                                

- модель (тип);                                                                                                                                         

- максимальна номінальна потужність лампи;                                                                                          

- символ захисного заземлення;                                                                                                                

1.5 (3.3) – немає інструкції з необхідною інформацією щодо правильного складання та встановлення світильника;

1.8 (7.2.1) – світильник не має засобів для заземлення;

1.10 (5.2.1) – немає інструкції з необхідною інформацією про те, яким чином світильник має бути приєднано до мережі живлення;                                                        

1.11 (8.2.1), 1.11 (8.2.5) – не забезпечено захист від ураження електричним струмом: є доступ випробувальним щупом (IEC 61032) до струмовідних частин патрону.

За результатами проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів та інших нормативно-правових атків до суб'єкта господарювання  Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області прийняті рішення:

-  щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку; 

-  щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

- щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Окрім того, відповідно до вимог пункту 2 «Порядку  відшкодування суб'єктом господарювання вартості  відібраних зразків нехарчової продукції та проведення їх експертизи (випробування)», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 р. № 921 та за результатами розгляду протоколів випробувань продукції щодо якої встановлено невідповідність вимогам нормативних документів, посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області суб’єкту господарювання надано лист про відшкодування коштів, пов’язаних з проведенням експертизи, в загальній сумі 28445,00 грн., включаючи витрати на:

 - вартість відібраних зразків в сумі 628,00 грн. (електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80025/1/02; електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80024/2/24);

-  витрати пов'язані з проведенням експертизи в сумі 27624,00 грн. (електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80025/1/02; електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80024/2/24);

- вартість транспортування продукції в сумі  193,00 грн. (електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80025/1/02; електрообладнання ТМ «МЕГАСВЕТ», модель – 80024/2/24).

Сподіваємось, що дана інформація була корисною для вас та дозволить здійснити правильний вибір якісної та безпечної продукції.