Понеділок, 18 лютого
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
01 лютого 2018

ПРО РОБОТУ СЕКТОРУ КОНТРОЛЮ ЗА РЕГУЛЬОВАНИМИ ЦІНАМИ В 2017 р.

На даний час, після того як Кабінет міністрів України постановою №394 від 7 червня 2017 року остаточно скасував державне регулювання цін на продукти  харчування, основними  напрямками  діяльності  сектору контролю за регульованими  цінами  залишається  контроль за  цінами на лікарські засоби та вироби медичного призначення, а також за встановленими тарифами в сфері надання житлово-комунальних послуг. 

За 2017рік  сектором проведено 3 планові перевірки з питань дотримання законодавства про ціни та ціноутворення. За результатами контрольно-перевірочних заходів донараховано  1,3 тис. грн.

Також проведено  позапланову перевірку КП «Ківерціводоканал». Перевірка проведена на виконання Ухвали Ківерцівського районного суду Волинської області, за поданням Прокуратури, з питань дотримання вимог законодавства при формуванні тарифів на централізоване водовідведення. За результатами перевірки порушень чинного законодавства, щодо формування встановлення та застосування державних регульованих цін,  не встановлено.

Крім того, на виконання доручення Прем‘єр – міністра України №4918/2/1-17 від 17.05.2017 року та доручення голови Волинської ОДА від 13 липня 2017 року №4290/17/2-17 проведено 4 позапланових заходів,  щодо перевірки нарахування плати за послуги з централізованого опалення, надані у 2016/2017 роках теплопостачальними підприємствами області, такими як ПТМ «Ковельтепло», ДКП «Луцьктепло», КП «Нововолинськтеплокомуненерго», ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго».  

Дані заходи проводились в складі робочої групи до якої входили також представники Держаудитслужби, НКРЕКП, Антимонопольного комітету, Держенергонагляд.

За результатами цих заходів підприємствах вказано на недоліки та надано рекомендації, щодо їх усунення, зокрема

- врегулювати з органом місцевого самоврядування питання, щодо відключення багатоквартирних житлових будинків від систем централізованого теплопостачання у відповідності до "Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання";

- забезпечити проведення зняття показників будинкових засобів обліку теплової енергії у присутності представника споживача теплової енергії (представника будинкового комітету, голови ОСББ чи іншого мешканця будинку, визначеного жильцями для обліку спожитого по лічильнику тепла, тощо);

- провести інвентаризацію проектної документації усіх  квартир у багатоквартирних будинках, переведених на індивідуальне опалення, для звірки достовірності нарахування плати за теплову енергію місць загального користування.

Також, сектором контролю за регульованими цінами, на виконання доручення  Віце - Прем‘єр  Міністра України  Розенка В.П.  від 11.04.2017 року  постійно здійснюється моніторинг цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, відповідно до Наказу МОЗ України №360 від 03.04.2017 року та беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки».

Щомісячно аналізуються ціни орієнтовно по 80  аптечних закладах, якими реалізується такі лікарські засоби та застосовується більше ніж 2500 різних цінових позицій.

Сектором по мірі надходження запитів, розглядаються та надаються роз’яснення на звернення громадян та організацій. 

Крім того,  протягом 2017 року, сектором контролю за регульованими цінами, за результатами розгляду матеріалів отриманих від територіальних підрозділів національної поліції, притягнуто до адміністративної відповідальності  30  осіб, яким винесено штрафних санкцій на загальну суму 2,6 тис. грн. за порушення передбачені ч.1 ст.165-2 КУАП «порушення порядку формування та застосування цін та тарифів» при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів.