Четвер, 17 січня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
30 січня 2018

Про ускладнення епідемічної ситуації із захворювання на гострий вірусний гепатит А в с. Піща Шацького району

З 09 січня   по  22 січня 2018 року серед мешканців села Піща  Шацького району зареєстровано 8 випадків захворювання на гострий вірусний гепатит А, з них 3 дітей. Захворілі з діагнозом «Гострий вірусний гепатит А» госпіталізовані до  інфекційного відділення Любомльського ТМО. Групове захворювання виникло у побуті, в подальшому мало місце поширення в організованому колективі (ЗОШ І-ІІІ ст. с.Піща, Шацький район), в якому захворіла 1 дитина, що відвідувала  школу. Зараження та захворювання школяра з перебуванням та навчанням в школі, скоріше за все, не пов’язано та відбувалось у домашніх вогнищах.

В ході санітарно - епідеміологічного обстеження школи фахівцями Держпродспоживслужби  виявлено ряд недоліків, що можуть сприяти подальшому поширенню спалаху. Керівнику навчального закладу направлено припис про усунення виявлених порушень. Із працівниками  школи проведено санітарно-освітню роботу  про шляхи  передачі та профілактиці вірусного гепатиту А. 

Ситуація перебуває на контролі в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області.

 Разом з тим, нагадуємо, що вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції. Джерелом інфекції є хвора людина, інкубаційний період – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів). До вірусу сприйнятливі виключно люди, незалежно від віку. Тварини, в тому числі лабораторні, не сприйнятливі до вірусу. Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.

У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38,50 С протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі,  погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення, можливе свербіння шкіри. Приблизно у 80% хворих реєструється безжовтянична форма, що зумовлює труднощі діагностики і високу контагіозність ГА.

 

Як уникнути зараження вірусом гепатиту А: 

- використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду;

- не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;

- при неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води (краще бутильовану);

- перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом;

- чітко дотримуватися правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету;

- не займатись самолікуванням, при появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря.