Четвер, 28 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
03 березня 2021

ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧ З ЖИТЕЛІЯМИ ЗИМНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

В рамках агропроєкту «Територія майстерності» 26 лютого 2021 року в приміщенні Зимнівської сільської ради відбувся захід за участі головного спеціаліста відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби  у Волинській області  Оксани Михайлівни Кігічак та провідного спеціаліста відділу контролю за обігом засобів захисту рослин - державного інспектора управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслуби у Волинській області Тетяни Леонідівни Грушевської.

Тетяна Грушевська наголосила на безпечному застосуванні засобів захисту рослин проти шкідливих організмів, а також провела роз’яснювальну роботу щодо виявлених неякісних та фальсифікованих пестицидів на ринку. На сьогоднішній день існує багато садівників-аматорів, які займаються вирощуванням сільськогоподарських культур, садів та інше. У методах захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів можна виділити кілька груп: агротехнічні, фізико-механічні, хімічні та біологічні методи боротьби. Для збереження здоров’я людей необхідно вживати екологічно-чисті продукти, тому потрібно звернути увагу на застосування біологічний методу.  Цікавою виявилась інформація про використання попелу в господарстві, адже він може замінити і добриво, й фунгіциди та інсектициди. Пані Тетяна навела 11 дієвих способів, які обов’язково застосує на практиці дбайливий господар.

Під час заходу Оксана Михайлівна розповіла на що потрібно звернути увагу при покупці посівного матеріалу та рекомендувала перед придбанням насіння сільськогосподарських рослин обов’язково звернути увагу на наявність та чинність сертифікатів, що засвідчують сортові та посівні якості насіння.

Також лектор розповідала про використання генетично модифікованих організмів, що регулюється Законом України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів». Статті 15 та 16 цього закону забороняють  промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої  із  застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації та ввезення  на  митну  територію України ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації, за винятком таких, що призначені для науково-дослідних цілей або державних апробацій (випробувань). На сьогодні, у Державному реєстрі сортів рослин, створених на основі ГМО,  немає жодного сорту. Тому, використання сортів сільськогосподарських культур, створених на основі ГМО, у відкритих системах є незаконним.

Учасники заходу отримали детальні відповіді  на запитання, а також практичні поради щодо теми заняття і не тільки.