Четвер, 28 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
17 квітня 2019

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПІДПРИЄМЦЯМ, які здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю насінням та садивним матеріалом

Державний нагляд (контроль) за діяльністю суб’єктів усіх форм власності і господарювання щодо дотриманням  вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва, за введенням в обіг насіння і садивного матеріалу  на території Волинської області у відповідності до діючого законодавства, здійснює відділ контролю в  насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

Відповідно до  статті 15 Закону України «Про насіння і садивний матеріал»  насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації. 

Сертифікати на насіння або сертифікати на садивний матеріал можуть бути видані, якщо:

 -  насіння та/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України;

 -   насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у

сфері насінництва та розсадництва;

Звертаємо увагу на порядок реалізації насіння овочевих, баштанних, квіткових культур та кормових коренеплодів.

Згідно п. 8.5. ДСТУ 6006:2008 на пакеті з фасованим насінням, призначеним для роздрібної торгівлі, вказують:

- назву країни-виробника насіння, а також фірму, підприємця тощо;

- назву і товарний знак, юридичну адресу, де пакували насіння;

- культуру;

- сорт, гібрид;

- масу, г, або кількість насінин в пакеті, шт.;

- номер насіннєвої партії;

- рік урожаю;

- схожість;

- документ на насіння (назва, №);

- коротку інформацію про культуру (сорт, гібрид, поради щодо вирощування).

Зазначені показники безпосередньо можна наносити на спожиткову тару методом механічного чи ручного штампування.

Відповідно п. 12.2. ДСТУ 6006:2008 кожну партію насіння під час відпускання супроводжують документами, які підтверджують гарантію якості насіння згідно з ДСТУ 4138-2002 та Довідкою про сортові і посівні якості насіння (додаток И).

Строк чинності документів за результатами аналізу щодо посівних якостей насіння овочевих, баштанних культур, кормових коренеплодів відкритого і закритого грунтів становить – 12 місяців, а упаковані у герметичну тару – 24 місяці.

Супровідні документи повинні зберігатися на місці здійснення торгівлі та надаватися за першою вимогою.

Зміни законодавства щодо ввезення та вивезення насіння та садивного матеріалу на митну територію України.

4 жовтня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» від 6 вересня 2018 р. № 2530-VIII.Зміни вносяться до Митного кодексу України та деяких законів України.

Ввезення насіння і садивного матеріалуна територію України здійснюється за наявності сорту в Реєстрі сортів рослин України та наявності фітосанітарного сертифіката та сертифіката країни-експортера, що засвідчує якість насіння та/або садивного матеріалу, або сертифіката ОЕСР і сертифіката ISTA.

Ввезення на територію України та вивезення за її межі зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не включених до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, можуть здійснюватися для селекційних, дослідних робіт і експонування суб’єктами господарювання на основі підтвердження, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.

Для отримання підтвердження суб’єкт господарювання подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, заяву за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Перевірка сертифікатів та підтверджень, проводиться державним фітосанітарним інспектором під час здійснення фітосанітарного контролювідповідних зразків насіння і садивного матеріалу за допомогою єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі", в порядку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Спеціалісти відділу контролю в насінництві та розсадництві Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області відповідно до повноважень, виконують функції спрямовані на виявлення та запобігання порушень, що відбуваються в сфері насінництва та розсадництва, зокрема і під час ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу на територію України та за її межі.

 Дані рекомендації  мають  інформаційний характер.

Відділ контролю в  насінництві та розсадництві Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області  (тел. 0503785190, 772409)

ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія»

    проводить визначення посівних якостей насіння зернових, зернобобових, круп'яних, овочевих, квітково-декоративних культур, однорічних та багаторічних трав.

    Визначаємо посівні якості насіння за такими показниками:

   1. Аналізування енергії проростання та схожості                     35,70 грн.

   2. Аналізування чистоти і відходу насіння                               34,82 грн.

   3. Аналізування вологості насіння                                           32,92 грн.

   4. Аналізування маси 1000 насінин                                         30,56 гнр.

   5. Аналізування домішки насіння інших рослин                       80,49 грн.

   6. Аналізування заселеності насіння шкідниками                     91,25 грн.                                                     

Відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу  відповідає вимогам ДСТУ ISO 10012:2005, що засвічує свідоцтво про відповідність № 93-03/2017.

За довідкою звертатися: вул. Ліскова, 1, с. Зміїнець, Луцький район.  

тел. (0332) 726 073     (050) 3785 209 – Ольхович Валентина Станіславівна, 

(0332) 723 888 – приймальна