Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
12 вересеня 2018

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРИДБАННЯ НАСІННЯ ТА САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

При придбанні насіннєвого або садивного матеріалу, найперше необхідно переконатись чи має юридична особа або фізична особа-підприємець право здійснювати реалізацію насіння чи садивного матеріалу. 

Так, відповідно до статті 12 ЗУ «Про насіння і садивний матеріал» право на виробництво та реалізацію мають:

Фізичні особи - підприємці та юридичні особи мають право на виробництво насіння і садивного матеріалу для його реалізації, за умови їх включення до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, а також у випадках, передбачених цим Законом.

Фізичні особи - підприємці та юридичні особи, не включені до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, мають право здійснювати реалізацію насіння і садивного матеріалу лише за умови наявності сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та додержання майнових прав інтелектуальної власності на сорти рослин.

Перелік фізичних та юридичних осіб  можна знайти через електронний доступ до «Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва» на 2018 рік.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про насіння та садивний матеріал»  та пункту  28 «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння  та/або садивний матеріал» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року № 97, кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися:

1) сертифікатами:

насіння — сертифікатами, що засвідчують його сортові якості, та сертифікатами, що засвідчують його посівні якості;

садивний матеріал — сертифікатами, що засвідчують його сортові якості, та сертифікатами, що засвідчують його товарні якості; 

2) супровідними документами, які видає споживачеві виробник насіння:

 - «Атестат на насіння» - на оригінальне (добазове) та елітне  - (базове) насіння;

 - «Свідоцтво на насіння» - на насіння репродукцій (сертифіковане);

 - «Свідоцтво на гібридне насіння» - на насіння першого покоління гібридів. 

Використання для сівби/ посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного документа, забороняється.

Згідно з статтею 21 ЗУ «Про насіння і садивний матеріал»насіння і садивний матеріал, що вводяться в обіг, обов’язково маркується і пакується. Етикетки повинні відповідати формі передбаченій Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.07.2017 року № 348 «Про затвердження Порядку маркування та пакування партій насіння і форми етикетки».

Обов’язковому пакуванню та маркуванню підлягають усі партії добазового та базового насіння незалежно від призначення, а також партії сертифікованого насіння першої генерації, призначені для реалізації.. Етикетка повинна містити усю необхідну інформацію про партію насіння. 

ФОРМА етикетки для маркування партії насіння

 

Перед придбанням насіння необхідно обов'язково пересвідчитись, що інформація зазначена в супровідних документах відповідає інформації нанесеній на етикетці.

Чинність сертифікатів, що супроводжують насіння та садивний матеріал можна перевірити шляхом пошуку їх у Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, що знаходиться на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За консультаціями та додатковою інформацією звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області ( тел. (0332) 77-24-09)