Четвер, 28 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
12 квітня 2019

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ВІДДІЛУ РИНКОВОГО ТА МЕТРОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА І КВАРТАЛ 2019 РОКУ

Відповідно до Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби   у Волинській області на І квартал 2019 року  заплановано здійснення 17-ти планових заходів у сфері ринкового нагляду.                                          

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом І кварталу 2019 року  проведено 16 планових виїзних перевірок характеристик продукції. 

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції порушення встановленні у 16-ти суб'єктів господарювання, в т.ч. в частинні маркування та застосування знаку відповідності технічним регламентам, відсутності декларації про відновідність. 

На заплановану дату проведення однієї із перевірок не відбулося, в зв'язку з тим, що магазин був зачинений, що у свою чергу унеможливило виконання квартального плану перевірок в повному обсязі. 

За звітний період для здійснення за ланцюгом постачання перевірок характеристик продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, було здійснено 3 невиїзні позапланові заходи. За результатами яких, до  суб’єктів господарювання  за розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, винесено постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму  13,6 тис. грн., які господарюючими суб'єктами сплачені до державного бюджету в повному обсязі та прийнято 3  рішення про вжиття обмежувальних коригувальних заходів. 

Під час здійснення заходів у  сфері державного ринкового нагляду протягом кварталу перевірялась продукція за видами:

- електричне та електронне обладнання;  

- телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймач;

-         законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки.

Із загальної кількості перевіреної продукції 19 штук не відповідають вимогам нормативних документів.

Впродовж  І кварталу 2019 року, за результатами проведених перевірок характеристик продукції через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єктів господарювання прийнято 19 рішень щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності.

19 рішень суб'єктами господарювання виконані повністю та результативно. Також,  16 рішень, прийнятих у 2018 році, в січні поточного року виконані повністю та результативно.

Протягом І кварталу 2019 року за порушення  господарюючими суб'єктами  вимог пунктів 1-3 частини 3  та пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»  до  19-ти  суб’єктів господарювання винесено 19 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 54,4 тис. гривень, які господарюючими суб'єктами сплачені до державного бюджету в повному обсязі.

Варто зазначити, що в січні 2019 року господарюючим суб'єктом сплачено постанову про накладання штрафних санкцій в сумі 8,5 тис. грн., винесену в грудні 2018 року.

Окрім того, спеціалістами відділу протягом I кварталу 2019 року проведено 10 планових перевірок з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. Порушення метрологічних вимог встановлено у 10 суб’єктів господарювання, що складає 100 %. У зв'язку із відсутністю скарг споживачів на порушення господарюючими суб'єктами законодавства у даній сфері позапланові перевірки у звітному періоді не здійснювались.

2 заплановані перевірки не вдалося здійснити у зв’язку із відсутністю суб'єктів господарювання за вказаною у плані адресою. 

При проведенні перевірок обревізовано 6517 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 65 од. ( 1 %) визнано непридатними до застосування.

Перевірки проводилися за такими видами діяльності суб’єктів господарювання у сфері законодавчо регульованої метрології,  як : 

- забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;

- торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем).

Найбільш характерні приклади порушень метрологічних вимог це застосування не повірених ЗВТ.

Проведено планові перевірки у 9 медичних закладах міста, які забезпечують захист життя та охорону здоров’я громадян. Порушення метрологічних вимог встановлено у 9 суб’єктів господарювання, а саме заклади охорони здоров'я застосовували у своїй діяльності не повірені засоби вимірювальної техніки.

Також, під час здійснення планової перевірки у суб’єкта господарювання, що здійснює торговельну діяльність на одній із АЗС міста, встановлено експлуатацію не повірених засобів вимірювальної техніки. 

За результатами метрологічного нагляду Головним управлінням вжиті такі заходи:

- видано 10 приписів про усунення порушень метрологічних вимог;

- складено 10 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності, а за матеріалами розгляду справ винесено 10 постанов по справі про адміністративне правопорушення на  загальну суму                    1,7 тис. грн., яка сплачена до державного бюджету в повному обсязі.