Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
08 жовтня 2019

Робота відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів за період 9 місяців 2019 року.

Посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом 9 місяців 2019 року проведено 51 планову виїзну перевірку характеристик продукції.

Під час проведення планових перевірок характеристик продукції порушення встановленні у 51-го суб'єкта господарювання, в т.ч. в частинні маркування та застосування знака відповідності технічним регламентам, відсутності декларації про відновідність.

За звітний період для здійснення за ланцюгом постачання перевірок характеристик продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, було здійснено 4 невиїзні позапланові заходи. За результатами яких, до  суб’єктів господарювання  за розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам,  складено 4 протоколи та винесено 4 постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму  16,2 тис. грн., які господарюючими суб'єктами сплачені до державного бюджету в повному обсязі та прийнято 5  рішення про вжиття обмежувальних коригувальних заходів.

В ході здійснення заходів державного ринкового нагляду перевірялась продукція за видами: іграшки; мийні засоби для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини;  електричне та електронне обладнання;   телефонні апарати, включаючи телефонні апарати для стільникових мереж зв’язку або інших бездротових мереж зв’язку, що містять передавачі або передавачі та приймач; освітлювальна апаратура;   електричні лампи розжарення, в тому числі галогенові; лампи люмінесцентні з умонтованим пускорегулювальним пристроєм, двоцокольні та одноцокольні; проводи ізольовані (включаючи емальовані чи анодовані), кабелі (включаючи ковксіальні) та інших ізольовані електричні провідники; прилади для приготування та підігрівівання їжі на газовому паливі або на газу та інших видах палива, інші прилади на газовому  паливі або на газовому та інших видах палива; засоби вимірювальної техніки; інструменти ручні пневматичні, гідравлічні або з умонтованим електричним або неелектричним двигуном (дрилі, пили, газонокосарки та інша техніка для побутового використання).

Із загальної кількості перевіреної продукції 336 штук не відповідають вимогам нормативних документів.    

Впродовж  9 місяців 2019 року, за результатами проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єктів господарювання прийняті 127 рішень, з яких:

- 28 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку;

- 28 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

- 71 щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом усунення формальної невідповідності.

126 рішень, винесені управлінням у звітному періоді, суб'єктами господарювання виконані повністю та результативно.

Строк виконання по 1 рішенню станом на 30.10.2019 року ще не настав.

Також,  16 рішень, прийнятих у 2018 році, в січні поточного року виконані повністю та результативно.

Впродовж 9 місяців 2019 року Посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів                                                     ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області здійснено відбір 56-ти зразків продукції для проведення відповідної експертизи (випробувань), вартість відібраних зразків становить  3344,00 грн.. Вартість проведених експертиз (випробувань) становить 164835,12 грн. Вартість понесених управлінням витрат на транспортування відібраної продукції становить 1216,00 грн.  

На підставі одержаних у звітному періоді від  ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ» (ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ») протоколів випробувань встановлено, що 50 шт. відібраної на проведення досліджень (експертизи) продукції не відповідають вимогам нормативних документів.

Результати проведених досліджень по 6- ти зразках продукції станом на 30.09.2019 року до управління ще не надійшли.

Впродовж 9 місяців 2019 року за результатами розгляду матеріалів перевірок та протоколів випробувань продукції щодо якої встановлено невідповідність вимогам нормативним документам, посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів                             ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області господарюючим суб'єктам надано листи для відшкодування  коштів  в сумі 158 744,64 грн., які ними були відшкодовані в повному обсязі.

  З яких:

-                     2861,00  грн. за продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам;

-                     985,00 грн. за транспортування відібраного зразка;

-                     154898,64 грн. за результати проведених досліджень  цієї ж продукції.

Варто також зазначити, що у І півріччі 2019 року                                                       по 3-м зразкам відповідно до вимог чинного законодавства                                                ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області проведені торги (аукціон) в результаті проведення яких  реалізовано 3 взірці продукції та отримано від їх реалізації кошти  в сумі 2,2 тис.грн.

Протягом 9 місяців 2019 року за порушення  господарюючими суб'єктами  вимог пунктів 1-3 частини 3 та пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»  до  52  суб’єктів господарювання складено 52 протоколи та винесено 52 постани про накладення штрафу на загальну суму 226,5 тис.грн..          

Впродовж січня- вересня поточного року господарюючими суб'єктами сплачені до державного бюджету штрафні санкції на суму 229,9 тис. грн. Термін сплати штрафу в сумі 5,1 тис. грн. на звітну дату ще не настав.

Варто зазначити, що в січні 2019 року господарюючим суб'єктом сплачено постанову про накладання штрафних санкцій в сумі 8,5 тис. грн., винесену в грудні 2018 року.

Окрім того, посадовими особами відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту споживачів  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області протягом 9 місяців 2019 року проведено 18 планових перевірок з метрологічного нагляду щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. Порушення метрологічних вимог встановлено у 16 суб’єктів господарювання, що  складає 89 %.

  У звітному періоді 4 заплановані перевірки не вдалося здійснити:

- 2 перевірки у зв’язку із відсутністю суб'єктів господарювання за вказаною у плані адресою;

- 2 перевірки у зв’язку із тим, що суб'єкти господарювання на вказану у плані дату свою господарську діяльність не здійснювали.

При проведенні планових перевірок обревізовано 7615 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 87 одиниць ( 1,1 %) визнано непридатними до застосування.

Перевірки проводилися за такими видами діяльності суб’єктів господарювання у сфері законодавчо регульованої метрології,  як :

- 13 перевірок  щодо забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян;

- 5 перевірок щодо торговельно-комерційних операцій та розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем).

Найбільш характерні приклади порушень метрологічних вимог це застосування не повірених ЗВТ.

    За результатами метрологічного нагляду Головним управлінням вжиті такі заходи:

-       видано 16 приписів про усунення порушень метрологічних вимог;

-        складено 16 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності, а за матеріалами розгляду справ винесено 16 постанов по справі про адміністративне правопорушення на  загальну суму 3,22 тис. грн., суми яких сплачені до бюджету в повному обсязі.