Вівторок, 17 вересеня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
12 червня 2019

Розпочинається польове оцінювання насіннєвих посівів.

Розпочинається перший етап сертифікації насіння – польове оцінювання насіннєвих посівів  у суб’єктів насінництва, які уклали Ліцензійні угоди на використання сортів рослин  та  внесені до Державного Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2019 рік. 

Оцінювання насіннєвих посівів - це комплекс заходів з офіційної перевірки придатності сортових посівів для використання урожаю з них на насінницькі цілі за попереднього та остаточного оцінювання.

Попереднє оцінювання (обстеження) проводиться з метою встановити сортову ідентичність , оцінити стан насіннєвого посіву та перевірити дотримання вимог насінницької технології щодо забезпечення якості вирощуваного насіння.

Остаточне оцінювання  (апробація) – польова перевірка насіннєвого посіву щодо рівня сортової чистоти (типовості), засмічення іншими видами рослин, ураження хворобами та ушкодження шкідниками. Остаточне оцінювання посівів проводять у фази розвитку рослин, коли проявляється найбільше сортовирізняльних ознак .

 

За результатами визначення сортових якостей насіннєвого посіву  видається акт польового оцінювання, який є підставою для видачі Сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння .

Відділ контролю якості насіння та садивного матеріалу управління фітосанітарної безпеки  у межах своїх повноважень надає суб’єктам насінництва та розсадництва  консультаційну допомогу з питань ведення насінництва  та запобігання порушень вимог чинного законодавства в сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин.