П'ятниця, 29 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
23 лютого 2018

ЩОДО ЕПІЗООТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ ПО СКАЗУ ТВАРИН

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини,  за якого уражається  центральна   нервова   система. 

За даними  Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) ця хвороба входить у першу п'ятірку хвороб,  спільних для людини і тварин,  що наносять найбільший соціально-економічний збиток.

Зооноз сказу є одним з найбільш поширених в Україні природно – осередкових захворювань ссавців. В Україні сказ реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах.

Епізоотична ситуація щодо сказу в Україні має ряд особливостей, зокрема, це еволюція епізоотії як природно-вогнищевого, так і антропоургічного (міського) типу тому проведенню антирабічних заходів, зокрема вакцинації собак і котів проти сказу,  службою ветеринарної медицини області приділяє першочергову увагу. 

 Провівши аналіз з 2006 по 2017 роки  відмічаємо, що із 5828 проведених вірусологічних досліджень  від сільськогосподарських тварин та тварин дикої фауни сказ підтверджено у 447 випадках, з яких 244  (54 %) червона лисиця. 

З метою реалізації положень міжнародних угод між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України починаючи з 2012 року в області проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин.  У зв’язку із виконанням вищевказаної програми збільшилась кількість надходжень біоматеріалу для дослідження на сказ.  Якщо проаналізувати відсоткове співвідношення досліджено/позитивно - тенденція випадків захворювання на сказ зменшується, з 14 % у 2006 – 2009рр. до 4-10% у 2014-2017 рр.

Виявлення  випадків сказу тварин у Волинській області з 2006 по 2017 роки у відсотках до досліджених