Субота, 15 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
20 грудня 2017

ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПРИ ЕКСПОРТІ ДЕРЕВИНИ ДО ТУРЕЧЧИНИ

Управлінням фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області відбулися наради з проблемних питань, які виникають при експорті деревини до Республіки Туреччина.

Участь у нараді взяли фахівці управлінням фітосанітарної безпеки, представники лісових господарств та бізнесу, що експортують лісо продукцію до Республіки Туреччина.

За словами начальника управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, за 9 місяців поточного року Волинь експортувала понад 500 тис. м куб. лісоматеріалів, із них до Туреччини понад 12 тис. м куб., що складає 2,4% загальної кількості експортованих лісоматеріалів. Разом з цим, станом на грудень поточного року Україна отримала від Туреччини  ряд нотифікацій при експорті 2482 м куб лісоматеріалів хвойних порід. Зокрема, до Волинської області надійшло 3  нотифікаційних повідомлення щодо невідповідності експортованої лісопродукції фітосанітарним вимогам Турецької Республіки.

За результатами наради учасники вирішили посилити заходи для забезпечення надходження до Туреччини української деревини, а також активізувати взаємодію між всіма зацікавленими учасниками ринку з метою напрацювання конструктивних рішень та виправлення ситуації.

Зокрема домовились про наступне:

- в період з квітня по червень 2018 року, відповідно до підпунктів а) та в) пункту 1.5 Додатку 4  Положення про карантин рослин Турецької Республіки, МСФЗ 10, Закону України “Про карантин рослин” та наказу Мінагрополітики від 07.08.2012  № 487 за результатами обстежень лісонасаджень  офіційно встановити виробничі ділянки, вільні від Monochamus spp., Pissodes nemorensis, P. strobi, P. terminalis, P. castaneus та Scolytus morawitzi. 

- з 15.06.2018 р. Турецька сторона буде повідомлена про виробничі ділянки, вільні від зазначених ентомологічних організмів, які будуть оновлюватись.

- при вивезенні деревини з інших  місць здійснювати 100% обробку деревини, як це зазначено в підпунктах с, d, e, f пункту 1.5 Додатку 4 (Спеціальні вимог щодо рослин та продукції рослинництва) Положення  про карантин рослин Турецької Республіки. (сушка, просочування, фумігація). Фумігацію здійснювати виключно препаратами зареєстрованими у Переліку пестицидів та агрохімікатів, відповідно до регламенту.

- увипадку виявлення невідповідності деревини чинному законодавству України та Туреччини надавати відмову у видачі фітосанітарних сертифікатів та скасовувати статус вільних ділянок

- при формуванні експортних партій деревини до Туреччини та у випадку повернення транспортних засобів з деревиною проводити фітосаітарний контроль з фото-відео фіксацією.