Субота, 27 листопада
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
08 жовтня 2021

Сигналізаційне повідомлення № 11. На Волині - осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком (Athalia rosae)

У посівах озимого ріпаку (Володимир-Волинський та Луцький райони) зафіксували осередкове заселення рослин ріпаковим пильщиком. 

Фітофаги можуть розвиватися у двох генераціях - на озимих і ярих формах культури. Зимують комахи у стадії личинки в коконі у ґрунті. Основна маса концентрується в поверхневих шарах  на глибині до 10 см. Заляльковуються ці шкідники навесні,  масово з'являються - з настанням прохолодної погоди, особливо при високій вологості повітря. Додатковий період живлення відбувається на дикорослих рослинах із родини капустяних. Самиці пильщика другої генерації відкладають яйця в кінці серпня — на початку вересня на листя ріпаку. Личинки перших віків скелетують, доросліші об´їдають листки, залишаючи тільки товсті жилки.   

Керівникам та спеціалістам господарств усіх форм власності необхідно організувати систематичні спостереження за поширенням шкідника, при чисельності  ріпакового пильщика  2 личинки на квадратний метр або дві  пошкоджені рослини на квадратний метр, посіви ріпаку обробляють одним із препаратів, відповідно до «Переліку  пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Надання консультацій щодо проведення обстежень та застосування препаратів відбувається в управлінні фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області. Звертайтеся також до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки у районах. 

Під час роботи з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.