Середа, 2 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
20 листопада 2020

СИСТЕМА ШВИДКОГО ОПОВІЩЕННЯ ПРО БЕЗПЕКУ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА КОРМІВ – RASFF

Основним інструментом ЄС для забезпечення потоку інформації та швидкої реакції при виявленні ризиків для здоров'я населення у харчовому ланцюжку є RASFF - система швидкого оповіщення для продуктів харчування та кормів. В цій системі оповіщення бере участь і Україна.

Створена у 1979 р., RASFF дозволяє ефективно обмінюватися інформацією між її членами (національними органами з безпеки харчових продуктів країн-членів ЄС, Комісією, EFSA, ESA, Норвегією, Ліхтенштейном, Ісландією, Швейцарією та ін.) та надає цілодобову послугу для забезпечення невідкладності повідомлень. Завдяки RASFF було попереджено багато ризиків щодо безпечності харчових продуктів, перш ніж вони могли завдати шкоди європейським споживачам.

Інформація, що обмінюється через RASFF, може призвести до відкликання продукції з ринку. Надійна система, яка визріла з роками, RASFF продовжує демонструвати свою цінність для забезпечення безпеки продуктів харчування в ЄС та за його межами.

В разі отримання термінового оперативного повідомлення (система RASFF) службою вживаються заходи згідно «Методичної рекомендації щодо послідовних дій у випадку отримання інформаційного повідомлення швидкого повідомлення про харчові продукти та корми (система RASFF). В залежності від того чи цей продукт вироблено в Україні чи в разі надходження такого продукту до України вживаються окремі механізми реагування.

На сьогодні Громадська спілка ДЖИ-ЕФ-ЕС-АЙ Україна, створює проект забезпечення Е-mail надсилання повідомлень RASFF до відповідних суб’єктів господарювання.

Метою проекту є своєчасне інформування кінцевих операторів ринку щодо небезпеки харчових продуктів, яка стала відомою за системою швидкого оповіщення щодо харчових продуктів і кормів (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) - системою швидкого обміну інформацією щодо наявності ризику для здоров’я людини, пов’язаного з харчовими продуктами і кормами.

Для отримання повідомлень через систему RASFF, оператору ринку потрібно зареєструватися на сайті https://au.org.ua/.