П'ятниця, 17 вересеня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
13 вересеня 2021

«Такі заходи дуже корисні для нас» - директор ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія Євгенія Лихач про День поля

«Такі заходи дуже корисні, зокрема, й для нас, адже дрібні та середні сільгоспвиробники, на яких ми орієнтовані, можуть більше дізнатися не лише про сорти картоплі та технологію її вирощування,  а й про наші послуги», - зазначила директор  ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія»  Євгенія Лихач, розповідаючи  про День поля, що  відбувся на базі фермерського господарства у селі  Козин Луцького району. 

Як наголосила Євгенія Лихач, державна лабораторія наразі має змогу надавати послуги з визначення якісних показників насіннєвого і посадкового  матеріалів, а також якісних показників зерна.  Фахівці лабораторії можуть ще визначати  фітосанітарний стан  рослин та рослинної продукції тощо.  Крім того лабораторія виготовляє мікробіопрепарати та впроваджує їх в умовах Західного Полісся.

«У нас не космічні, а доступні ціни, послуги ж регулюються  Мінекономрозвитку та Кабміну, - запевнила  директор  ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія»  Євгенія Лихач. - Ми - державна установа, ще не арбітражна, але до нас звертаються по допомогу, коли потрібно реалізувати вирощену продукцію. Скажімо, виробника, того, хто реалізовує, не влаштовує запропонована покупцем вартість сільгосппродукції, тоді виробник  просить нас зробити, наприклад, аналізування зерна  на білок, клейковину, число падіння тощо. Людина хоче довести, що у нього зерно високої якості і воно має коштувати дорожче, ніж пропонують. І ми це робимо».

У Дні поля взяв також участь  головний фахівець  Волинської обласної фітосанітарної лабораторії Василь Боярин.