П'ятниця, 29 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
12 жовтня 2018

ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ В УКРАЇНІ. ЩО МАЄ ЗНАТИ СПОЖИВАЧ

10.10.2018 р в Антимонопольному комітеті України відбулось обговорення щодо необхідних кроків з боку держави та учасників ринку для вирішення проблем ЖКГ, зокрема у сфері теплопостачання в рамках заходу «Теплопостачання в Україні. Що має знати споживач». 

До участі у заході були запрошені представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, органів державної влади та місцевого самоврядування, виконавці комунальних послуг. У заході взяли участь від  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області – заступник начальника Кожевніков Геннадій Геннадійович та працівники управління захисту прав споживачів та сектору контролю за регульованими цінами.

Ринки теплопостачання є соціально важливими та в переважній більшості перебувають у стані природньої монополії. Однак, не завжди наявність тільки монопольного становища є підставою для правозастосування зі сторони Комітету. У більшості випадків питання з якими звертаються споживачі стосуються ліцензійних умов діяльності, якості надання послуг. 

Зокрема, на зазначеному заході було запропоновано наступні кроки вирішення таких питань:

1. Створення типових договорів про надання комунальних послуг;

2. Визначення механізму обчислення та сплати за послуги опалення місць загального користування.

3. Порядок нарахування абонентської плати за надання послуг з теплопостачання, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами.

«За результатом аналізу ситуації та проблематики, що виникає на ринках теплопостачання, вбачається, що здебільшого першопричиною є недосконале регулювання. Багато питань, що повинні бути врегульовані нормативними актами так і залишаються не вирішеними. Деякі з нормативних актів взагалі не розроблені, а ті, що є - не завжди вирішують питання на користь споживачів. Зазначене створює передумови для учасників ринку до зловживань монопольним становищем», – зазначив Голова Антимонопольного Комітету Ю. Терентьєв.