Середа, 18 травня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
13 травня 2022

ТЕРМІНОВЕ (СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ) ПОВІДОМЛЕННЯ КОЛОРАДСЬКОГО ЖУКА

На території Луцького району  проходить  вихід з ґрунту та заселення сходів  картоплі  імаго колорадського  жука. 

Шкідник поширений повсюдно. Пошкоджує картоплю, томати, баклажани, перець та інші пасльонові. Масовий вихід імаго, що перезимували, збігається зазвичай з початком відкладання яєць першими жуками, які з’явилися на поверхні ґрунту. Вихід з місць зимівлі та його тривалість залежать від фізіологічного стану комах. Першими з’являються на поверхні фізіологічно ослаблені імаго, що двічі зимували, відроджені з перших кладок яєць. Найбільш життєстійкими є імаго масового виходу. Який, зазвичай, в умовах нашої області припадає на ІІ-ІІІ декади травня. Певний час вони тримаються на поверхні ґрунту, потім, за 2 – 3 доби, починають поїдати молоде листя картоплі.

З метою знищення та запобігання дальшому поширенню шкідника на  рослинах картоплі та інших пасльонових при масовій появі личинок І-ІІ віків за чисельності 10-20 екз/кущ картоплі на 8-10% заселених кущів, застосовують  один із препаратів дозволених для використання відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні». 

При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.