Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
14 лютого 2020

У Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області нагадали про максимально допустиму вартість подарунків для суб’єктів декларування

Нагадуємо, що безмежну щедрість при виборі подарунка особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняним до них особам варто проявляти лише до близьких осіб. В іншому випадку подарунок на суму від 2102 грн доведеться повернути Святому Валентину назад.

Тому, отримавши подарунок від близьких осіб, у вигляді золотого годинника, сумочки від дому Prada або ключ від новенького автомобіля  не забудьте зазначити про це в своїй декларації. 

Дозволяється приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім випадків, передбачених частиною першою статті 23 Закону України «Про запобігання корупції», якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки (у 2020 році – 4204 гривні).

Забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб:

- у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави.

- якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи (керівника).

Також наголошуємо, що чиновникам заборонено приймати подарунки від підлеглих. Тому аби не завдати своїм керівникам зайвого клопоту у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення, не спокушайте їх своїми подарунками.