Четвер, 21 жовтня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
23 липня 2021

У Шацьку відбувся семінар щодо підвищення рівня правової обізнаності у сфері захисту споживачів та ринкового нагляду

 За ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області та організаційної підтримки Шацької селищної ради фахівці  управління  провели семінар із представниками органів місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання та споживачами щодо підвищення рівня правової обізнаності у сфері захисту  споживачів та  ринкового нагляду.   

Семінар розпочала заступник селищного голови з питань діяльності виконавчого органу Ольга Сахарук, яка  наголосила на актуальності тематики зустрічі, необхідності своєчасного максимального висвітлення питань щодо законодавства у сфері захисту споживачів, ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

Заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Геннадій Кожевніков ознайомив присутніх із повноваженнями Держпродспоживслужби у сфері захисту  споживачів, ринкового та метрологічного нагляду та наголосив, що захист споживачів на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків діяльності Держпродспоживслужби,  як і неухильне виконання законодавства у цьому напрямку.  

Як захистити права споживачів? Якими є умови повернення або заміни товару? Які товари не підлягають обміну або ж поверненню? Які права споживачів у разі укладення договору на відстані? 

Ці та інші питання захисту споживачів були в центрі уваги начальника відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами,  антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Олени Рошко. Також Олена Рошко розповіла про  законодавчі та практичні аспекти захисту споживачів в сучасних  умовах, про основні порушення, які фіксують спеціалісти управління при проведенні перевірок чи оформленні скарг.

Начальник відділу  ринкового та метрологічного нагляду Інна Гайворонська ознайомила присутніх із вимогами чинного законодавства до суб'єктів підприємництва під час здійснення ринкового нагляду.  Вона роз’яснила норми Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»:

- принципи ринкового нагляду;

- види перевірок;

- права та обов’язки суб’єктів господарювання;

- типові порушення (за даними органів ринкового нагляду);

-  питання, які виникають під час перевірок;

- відповідальність суб’єктів господарювання за введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам.

Інна Гайворонська зазначила,  що  метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних заходів з відповідним інформуванням громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам ( ст. 4 п.1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»).

Інна Гайворонська повідомила, яким чином орган ринкового нагляду проводить планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції, за її словами, проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові – у розповсюджувачів та виробників такої продукції.

Фахівці Головного управління, надали суб’єктам господарювання та представникам органів місцевого самоврядування змістовні роз’яснення  щодо споживчих прав та механізмів їх захисту, здійснення ринкового та метрологічного нагляду.

На завершення зустрічі спікери повідомили учасникам зустрічі, куди потрібно звертатися, якщо порушені їхні права як споживачів.