Середа, 19 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
15 квітня 2019

Увага, бурякові довгоносики!

З прогріванням грунту у Володимир-Волинському, Луцькому та  Рожищенському районах на минулорічних бурячищах почалося переміщення жуків бурякових довгоносиків у верхні шари грунту. З видового складу на території області переважаючими є звичайний та сірий бурякові довгоносики.

У перший період жуки звичайного довгоносика розселюються «пішим ходом» у пошуках кормових рослин. За добу вони можуть пройти до 200 метрів. У прохолодну погоду рухаються на схід, південний схід і південь, у теплу, сонячну — на захід, північний захід і північ. Перший час жуки живляться бур’янами, в основному з родини лободових (лобода, щириця, курай, шпинат, спориш). Літ жуків розпочинається через 10 – 20 діб після їх виходу на поверхню. Особливо активні вони в теплу й сонячну погоду, за швидкості вітру менш як 5 м/с. Масовий літ відбувається з 10 – 11 до 15 – 16 год на висоті 5 – 10 метрів. За день вони можуть пролетіти з частими посадками до 8 – 10 км. Це призводить до швидкого заселення сходів і висадок цукрових буряків. У всіх зонах проживання звичайний буряковий довгоносик розвивається в одному поколінні. У сірого - генерація дворічна, однак невелика частина личинок не встигає завершити розвиток і перезимовує вдруге, завершуючи біологічний цикл за три роки. Шкоди завдають жуки і личинки. Пошкодження особливо небезпечні в ранній період розвитку рослин. Жуки з’їдають сім’ядольні та справжні листки, перегризають паростки, іноді ще до виходу їх із ґрунту. Інтенсивність живлення залежить від температури повітря, різко підвищуючись у суху й жарку погоду. Сильно пошкоджені молоді рослини гинуть. Упродовж свого життя один жук з’їдає 13 – 14 г зеленої маси (в сто разів більше за свою власну масу)(В.П. Федоренко).

Щоб не допустити пошкодження і загибелі  посівів  буряків від шкідників спеціалістам господарств слід проводити щоденні обстеження посівів і на початку заселення полів шкідниками провести крайові обробки інсектицидами. Суцільний обробіток площ проводиться за порогової чисельності  звичайного бурякового довгоносика 0,2-0,3, сірого – 0,2-0,5 екз/м². 

Для обробітку рекомендовано використовувати препарати,  дозволені для використання в Україні відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

Інсектицидний захист буде ефективним і проти інших ймовірних  супутніх шкідників (блішки, мідляки, крихітки, тощо).

Обробітки необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. 

Про час та місце  проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів сільських і селищних  рад, ОТГ та пасічників.