Субота, 6 червня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
10 травня 2019

Волинська обласна фітосанітарна лабораторія розширила сферу діяльності.

Проведення аналізу біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур стало вимогою для виробників сільськогосподарської продукції області, саме тому Державна установа «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» в 2019 році здійснила розширення сфери своєї діяльності.

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко та начальник Головного управління Держпродспоживслужби Богдан Лозинський оглянули установу.

     Директор Волинської обласної фітосанітарної лабораторії Євгенія Лихач продемонстрували заклад, розповіла про роботу відділів та плани щодо подальшого розвитку.

     Зокрема, з метою визначення якісних показників зерна cтворено відділ визначення біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур. Лабораторія відповідає вимогам ДСТУ ISO 10012:2005, про що  свідчить свідоцтво про відповідність №199-02/2019 від 23.04.2019 та готова проводити аналізування пшениці озимої (ярої) м’якої, жита, ячменю, тритикале, кукурудзи, ріпаку та сої за наступними показниками:

Визначення масової частки білку.

Визначення масової частки сирої клейковини.

Визначення склоподібності.

Визначення числа падіння.

Визначення натури зерна.

Визначення вологості.

Визначення якості клейковини.

Визначення зернової, смітної та олійної домішок.

Визначення зараженості шкідниками.

Визначення крупності зерен.

Визначення типового складу зерна кукурудзи.

Визначення масової частки олії.

Визначення органолептичних показників зерна.

     Вартість зазначеного комплексу лабораторних досліджень визначається відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 року №96 (у редакції наказу від 21.01.2016 №18) «Розміри плати за послуги, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань охорони прав на сорти рослин».

     Для проведення вище зазначених аналізувань необхідно подати заявку встановленого зразка, зразок зерна та документ, що підтверджує оплату надання послуг.

     У грудні 2018 року, установою придбано обладнання для проведення фітосанітарної експертизи методом імуно-ферментного аналізування (ІФА) та розширено сферу діяльності відділу фітосанітарного аналізу в частині проведення вірусологічної експертизи рослин та рослинної продукції. Приміщення та обладнання відповідає вимогам стандарту СОУ 71.2-37749018.001-2017, про що свідчить одержання свідоцтва про атестацію №AL – 2/2019 від 16.04.2019 року, пройшли відповідне навчання також фахівці лабораторії.

     Розширення сфери діяльності в частині проведення вірусологічної експертизи рослин та рослинної продукції методом Імуно-ферментного аналізування, дає змогу оперативно проводити дослідження, не створюючи незручностей для суб’єктів господарювання області та здійснювати контрольні процедури при переміщенні товарів через митний кордон України.

     З метою виконання фітосанітарних вимог до об’єктів регулювання, що експортуються до Китайської Народної Республіки та Євразійського економічного союзу, а також імпортуються в Україну, установою закуплено наступні тест – системи для виявлення наступних збудників хвороб:

Бактеріальне в’янення кукурудзи (Pantoea stewartii).

Вірус смугастої мозаїки пшениці (Wheat streak mosaic virus).

Вірус смугастої мозаїки ячменю (Barley stripe mosaic virus).

Вірус віспи слив (Plum pox potyvirus).

Бактеріальний опік плодових (Erwinia amylovora).

     Крім того, установою планується додаткове придбання тест-систем для проведення вірусологічної експертизи картоплі на визначення вірусу чорної кільцевої плямистості картоплі (Potato black ringspot nepovirus) та сої на визначення вірусу мозаїки люцерни (Alfalfa mosaic virus), вірусу мозаїки Арабіс (Arabic mosaic virus),  неповірус кільцевої плямистості тютюну (Tobacco ringspot nepovirus).

     В І кварталі 2019 року фітолабораторією розширено площу виробництва біологічних засобів захисту рослин, закуплено необхідне обладнання, що дало змогу збільшити об’єми виробництва рідких біологічних засобів захисту рослин у двічі.

     «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» запрошує суб’єктів господарювання до співпраці.

     За більш детальною інформацією Ви можете звернутися за тел.: (0332) 72-38-88, 72-71-47, 72-71-31, 72-22-52, 72-60-73 та адресою: с.Зміїнець, вул.Ліскова 1, Луцький район.

Інформаційне джерело: Департамент агропромислового розвитку http://agrovolyn.gov.ua