П'ятниця, 17 вересеня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
27 травня 2021

Волинська регіональна лабораторія, що підпорядкована ГУ Держпродспоживслужби області, здійснює ПЛР-дослідження інфекційних хвороб тварин

Фахівці Волинської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечені високоточним обладнанням для детекції флуоресцентного сигналу, проведення ПЛР–РЧ (полімеразно ланцюгової реакції в реальному часі). Лабораторія акредитована національним органом України,  який є повним членом ILAC – міжнародної організації зі співробітництва в галузі акредитації лабораторій  відповідно до стандартів ISO/IEC 17025:2017

Для здійснення ПЛР-тестів є окреме приміщення, яке розділили на зони та  облаштували бокси. У першій зоні готують зразки до виділення нуклеїнових кислот (ДНК/РНК),  друга є основною,  позаяк там проводиться саме виділення нуклеїнових кислот (ДНК/РНК), у третій зоні триває приготування реакційних сумішей та рознесення досліджуваного матеріалу і у четвертій  відбувається  інтерпритація результатів. Усі дослідження проводять у шафах біологічної безпеки другого класу, що розміщенні у боксах. Інтерпритація результатів проводиться у ампліфікаторі Rotor Gene Q5.

Переваги методики ПЛР–РЧ (полімеразно ланцюгової реакції в реальному часі) в тому, що аналіз результатів проводиться протягом 4-5 годин  з  можливістю кількісного визначення вірусної ДНК. ПЛР дає можливість швидко проводити  заходи в разі виявлення вірусної ДНК  (позитивного результату) Африканської чуми свиней. 

В основу методу покладено аналіз геному збудника, а не його білків. ПЛР характерний високою чутливістю, яка вища за чутливість методу імуноферментного аналізу (ІФА) та методу флуоресцентних антитіл (МФА).

АЧС (Хвороба Монтгомері) - це одна з найнебезпечних хвороб свиней, що набула значного поширення в європейських та азіатських країнах, обов'язкова для реєстрації у Всесвітній організації охорони здоров'я тварин. Характеризується високою смертністю свиней, значними економічними втратами, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов'язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози, чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус Африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини. Однак  АЧС — входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин, що затверджений МЕБ (Міжнародне Епізоотичне Бюро) 2020 року.

Тож швидка і точна діагностика АЧС є запорукою ефективної боротьби із  цим захворюванням.