П'ятниця, 29 березня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
11 лютого 2021

ВИЯВЛЕНО НЕБЕЗПЕЧНОГО ШКІДНИКА - ЗАХІДНИЙ КВІТКОВИЙ ТРИПС (FRANKLINIELLA OCCIDENTALIS PERG)

07.02.2021 року на митному пості «Ковель» при проведенні фітосанітарного контролю імпортної квітково-декоративної продукції походженням з Нідерландів виявлено небезпечного шкідника, обмежено-розповсюдженого на території України, -  Західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg). За результатом проведених фітосанітарних заходів заражений вантаж повернено до країни експортера.

Західний квітковий трипс - найнебезпечніший шкідник овочевих, декоративних і квіткових культур закритого ґрунту. Його присутність призводить до економічних втрат при комерційному вирощуванні рослин. Високий рівень шкодочинності ЗКТ обумовлений його багатоїдністю, здатністю переносити на рослини вірусні хвороби, а також складністю боротьби з ним. ЗТК - широкий поліфаг, що харчується на 244 видах рослин із 62 сімейств.

Діапазон культур, які пошкоджуються, досить великий, але найчастіше ушкоджуються хризантеми, гербери, троянди. Деякі культури, включаючи зрізані квіти, полуницю, перець, огірки, при ураженні трипсами практично повністю втрачають ринкову цінність. На інших культурах ушкодження більше проявляється завдяки зараженню тосповірусами, у тому числі вірусом плямистого в’янення томатів та вірусу смугастості тютюну. Хімічна боротьба з ним ускладнена з причин прихованого способу життя: оселяється він в квіткових бруньках, пуп’янках, квітах, пазухах листків.

Дорослі комахи здатні літати, поширюючись від заражених теплиць до сусідніх. Трипси легко розсіюються вітром, переносяться на одязі, волоссі, з інвентарем. В теплиці швидко поширюється завдяки здатності літати та стрибати. На великі відстані трипс поширюється із посадковим матеріалом, свіжими овочами.

Фітосанітарні заходи:

З карантинних заходів головним є фітосанітарний контроль імпортних рослинних вантажів: зрізів квітів, горщикових культур, овочевих культур, свіжої зелені та інших. Карантинні заходи в теплицях можуть включати в себе видалення пошкоджених рослин, стерилізацію ґрунту, знезараження інвентарю, знищення бур’янів, видалення квітнучих частин рослин, використання інсектицидів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Можливе застосування біологічних методів шляхом використання ентомофагів.

 

Увага!!!  

У разі підозри на виявлення регульованих шкідливих організмів просимо звернутися до управління фітосанітарної безпеки  за адресою:

м. Луцьк, вул. Вахтангова 10В або за тел. (0332) 77-24-10