Понеділок, 4 липня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
12 серпня 2021

Як і де безпечно купувати кавуни та дині? Коментар експерта Волинської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби

«У жодному разі НЕ купуйте баштанні частинами! Бо тоді неможливо запобігти їх  бактеріальному забрудненню», - на цьому  в прямому ефірі Суспільного Волині наголосила завідувачка відділу ветеринарно-санітарної експертизи Волинської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Інна Вакульчук. За її словами , з початку цього року жодного випадку перевищення вмісту нітратів в овочах та фруктах, в тому числі й у баштанних культурах, які продаються на ринках Волині, зафіксовано  не було.

«Кожна партія продукції, яка надходить в реалізацію, лабораторно перевіряється», - зазначила Інна Вакульчук.

 

Переглянути ефір  за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=wFbMVxL4G4s

 

Довідка: Кавуни – це спадщина стародавніх римлян. Їх складові  мають протипухлинну дію, сечогінний та жовчогінний ефект, допомагають при хворобах печінки, жовчевого міхура, нирок тощо.

Кавуни чудово вгамовують спрагу. Вони корисні для здоров’я, насичуючи організм мінеральними речовинами (магнієм, калієм, фолієвою кислотою, пектиновими речовинами та іншими, які  втрачаємо з потом). Ніжна клітковина  кавунів очищує кішківник  і покращує травлення. Останніми дослідженнями встановлено, кавуни  допомагають знижувати кров’яний тиск завдяки деяким амінокислотам, що входять до їх складу.

Головне  правило безпеки баштанних при їх споживанні -  добова доза нітратів на кілограм ваги людини не більше 5 мг/кг/добу. Перш за все це стосується дітей. Вміст нітратів нормується для кавунів –  60 мг на 1 кг ваги продукту, для дині – 90 мг/кг. Вважається, що для дорослої людини безпечною є доза нітратів -  350 мг на добу, і це з  урахуванням всіх інших продуктів та води.