П'ятниця, 30 жовтня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
16 жовтня 2020

ЗДІЙСНЕНО ОБСТЕЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ ТА ҐРУНТОВІ РОЗКОПКИ

Спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки у базових та інших господарствах області у вересні-жовтні були здійсненні обстеження сільськогосподарських угідь та ґрунтові розкопки в полях сівозміни на виявлення багатоїдних і спеціалізованих шкідників в осінній період.

Ґрунтові розкопки проводилися за загальноприйнятими методиками. У базових господарствах було проведено обстеження на площі 4,6 тис. га, в інших – 31,6 тис. га.

У зв’язку із теплою погодою, яка спостерігалася у вересні, під час розкопок більшу частину шкідників було виявлено у верхньому шарі ґрунту.  Серед видового складу переважали личинки та лялечки травневого хруща, жужелиці, бульбочкових довгоносиків, озимої та капустяної совок, хлібних жуків та інші. 

У порівнянні з минулим роком в окремих районах спостерігається зменшення чисельності ґрунтових шкідників.

У віковому співвідношенні травневих і червневих хрущів цього року переважають личинки І-ІІ віку ( І-ІІ – 54 % : ІІІ – 46 %). 

На підставі отриманих даних обстежень розробляються прогнози появи та заходи по боротьбі з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на 2021 рік, що дасть можливість вчасно інформувати та попереджувати сільськогосподарського виробника для того, щоб провести захист рослин вчасно, економічно та екологічно обґрунтовано.