П'ятниця, 17 вересеня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
10 вересеня 2021

Золотарник - не амброзія

До управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області  періодично надходять звернення щодо поширення невідомого  бур’яну, який волиняни помилково сприймають як амброзію

Рослина, яку часто-густо вважають амброзією - це золотарник (золотушник) канадський (Solidago canadensis), багаторічна трав’яниста рослина, що належать до родини айстрових (складноцвітих).

Цей агресивний бур'ян, захоплює все нові і нові площі. Тварини не їдять його, навіть дикі, тому зайняті золотарником площі недоцільно використовувати як сінокісні та пасовищні. Золотарник канадський швидко закріплюється на луках, пасовищах, вигонах, меліорованих болотах, пустирях, лісових галявинах, вирубках. Кущ золотарника виробляє до 100 тисяч насінин, які мають дуже високу схожість - до 95%, коріння  цього буряну виробляють інгібітори - речовини, що пригнічують ріст інших рослин.

Золотарник, як і амброзія, може викликати сильну алергічну реакцію у людей схильних до проявів алергії. Цвіте рослина  – з липня по жовтень. Найпоширенішими  проявами надчутливості організму на пилок є алергічний кон’юнктивіт (почервоніння очей, сильна сльозотеча), який супроводжується ринітом (свербіжем та водянистими виділеннями з носа).

Боротися з золотарником можна хімічними і механічними методами. Скошувати небезпечний бур'ян рекомендується в міру відростання до 15-20 см, тобто 3-4 рази за сезон. Альтернативою може бути одноразове скошування у другій половині серпня до визрівання насіння. В цьому випадку скошені рослини потрібно обов'язково утилізувати - спалити або закомпостувати. Там, де золотарник займає значні площі, ефективним рішенням буде переорювання з підсівом багаторічних злаків.

 (амброзія полинолиста)