Субота, 15 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
25 січня 2018

ЗВІТ ВІДДІЛУ КОНТРОЛЮ У СФЕРАХ ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ, РЕКЛАМИ, АНТИТЮТЮНОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЗА 2017 РІК

У відповідності до  завдань Держпродспоживслужби України,  доручень обласної державної адміністрації,  згідно плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2017 рік,  затверджених планів роботи  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, та  за результатами розгляду звернень споживачів працівниками  відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства управління захисту споживачів  протягом  2017 року перевірено 125 підприємств  торгівлі,   та надання послуг.  З них  54 планових заходів  контролю та 71 позапланових. У  60-ти суб’єктів господарської діяльності виявлено різного роду порушення.

Всього за вказаний період перевірено якість та безпеку товарів, надання послуг на суму понад 250,0 тис. грн.  Упереджено придбання та використання населенням області недоброякісних непродовольчих товарів, надання послуг. За результатами проведених перевірок суб’єктів господарювання видано 60   приписів  про припинення порушень прав споживачів. 

За виявлені в ході перевірок порушення  60 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, та накладено адміністративних санкцій на загальну суму 9,843 тис. грн., які сплачені  у добровільному порядку.

За результатами перевірок субʼєктів господарювання притягнуто до відповідальності згідно зі статтею 23 Закону України «Про захист прав споживачів» на  загальну суму 1,348 тис. грн., які сплачені  у добровільному порядку.

На особливому контролі  в управлінні перебуває реалізація товарів дитячого асортименту.

Впродовж 2017 року здійснено контроль за дотриманням Закону України «Про рекламу» у сфері зовнішньої реклами та в друкованих засобах масової інформації у 40 рекламодавців. У 35-ти суб’єктів виявлено порушення, 3 справи зупинено, так як не доведено факту порушення законодавства, 2 справи подано на розгляд до суду. До 35-ти суб’єктів господарювання  прийнято рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на загальну суму 32,1 тис. грн. За звітний період господарюючими суб’єктами штрафні санкції в сумі 26,2 тис. грн. сплачено у добровільному порядку.

Протягом 2017 року  до управління захисту споживачів надійшло 185 заяв, скарг та звернень споживачів. З них надійшло письмово 79 звернення, на особистому прийомі одержано 65 звернення. З урядової «гарячої лінії» 34 звернення,7 звернень надійшло повторно. За звітний період   працівниками управління захисту споживачів розглянуто 165 звернень споживачів. Із розглянутих звернень 63 – задоволено, надано 98 письмових роз’яснень, 4 звернення надіслано за належністю.

Основні питання, з якими зверталися споживачі - це придбання непродовольчих товарів неналежної якості, а саме: мобільних телефонів, товарів складної побутової техніки, взуття. Неодноразово надходили скарги споживачів про порушення термінів проведення гарантійного ремонту технічно-складних побутових товарів та мобільних телефонів, ремонту в сервісних центрах та з питань надання неякісних житлово-комунальних послуг. 

Впродовж  2017 року працівниками управління  на особистому прийомі надано 625 консультації споживачам. За результатами розгляду скарг  споживачам повернено коштів на загальну суму  162,23 тис. грн.

Робота управління неодноразово висвітлювалась у засобах масової інформації області, зокрема   Волинською телерадіокомпанією та телерадіокомпанією «Аверс» та сайтах відомих інтернет-видань області, таких як  «VIP» («Волинський інформаційний портал»), «Волинські новини».