П'ятниця, 24 липня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
08 січня 2026

Ідентифікація сільськогосподарських тварин у цифрах: що змінилося на Волині за минулий рік

Упродовж 2025 року у Волинській області проводилася ідентифікація сільськогосподарських тварин відповідно до вимог чинного законодавства.

За її результатами формується Єдиний державний реєстр тварин — електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), а також пов’язана з цим інформація щодо власників, господарств, переміщення, забою, утилізації та загибелі тварин.

Протягом 2025 року до Єдиного державного реєстру тварин внесено дані щодо 40 272 тварини, з яких:  

24 518 голів великої рогатої худоби, з них 17 062 утримуються у господарствах юридичних осіб;

• дрібна рогата худоба — 7 916 голів (вівці — 7 571, кози — 345);

• товарні свині — 6 402 у господарствах фізичних осіб;

• інші види тварин — у незначній кількості. 

Подано дані ідентифікації товарних свиней за районами області:

  •   Володимирський — 2 179 голів;
  •   Луцький — 1 851 голів;
  •   Ковельський — 1 800 голів;
  •  Камінь-Каширський — 572 голів.

Ідентифікація великої рогатої худоби вказує на розподіл поголів’я в окремих районах:

  •  Луцькому — 12 311 голів;
  •  Ковельському — 6 902 голів;
  •  Володимирському — 3 873 голів;
  •  Камінь-Каширському — 1 432 голів.

  Окремо відзначається динаміка ідентифікації у порівнянні з попереднім роком. 

Зокрема, у господарствах фізичних осіб проідентифіковано на 1 022 голів ВРХ  менше порівняно з минулим роком, водночас у господарствах юридичних осіб — на 807 голів більше.

Кількість проідентифікованих товарних свиней у господарствах фізичних осіб зросла на 389 голів порівняно з 2025 роком і становить 7 452 по області.

Водночас аналіз територіального розподілу показує, що основна частка дрібної рогатої худоби зосереджена у господарствах фізичних осіб. Зокрема, у Ківерцівській громаді проідентифіковано  5 479 овець та 230 кіз, а у Луцькій — 6 247 овець і 255 кіз. Саме ці громади формують більшість поголів’я дрібної рогатої худоби області у фізичному секторі.

Ідентифікація тварин залишається ключовим інструментом формування достовірних реєстраційних даних, необхідних для здійснення ветеринарного нагляду, планування профілактичних заходів та забезпечення контролю за епізоотичною ситуацією. Під час проведення облікових заходів спеціалісти ветеринарної медицини здійснюють не лише реєстрацію тварин, а й роз’яснюють власникам вимоги законодавства щодо обов’язкової ідентифікації та дотримання заходів біобезпеки.

У матеріалі використано дані Єдиного державного реєстру тварин щодо ідентифікації сільськогосподарських тварин у господарствах фізичних та юридичних осіб, надані фахівцями ДП "АІРТ" у Волинській області.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачівВолинська обласна державна адміністраціяВерховна рада УкраїниУрядовий порталМіністерство аграрної політики та продовольства УкраїниДержавний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизиАфриканська чума свинейНелегальні засоби захисту рослинUNITED24MEDIA.COMДУ TRACESЗупинимо вірус ящуру! Не допустимо поширення в Україні!