НА КОВЕЛЬЩИНІ ЗАПРОВАДЖЕНО КАРАНТИННИЙ РЕЖИМ!
27 червня 2024 року на території с. Вербка Ковельського району запроваджено карантинний режим на площі 267,27 га ( Розпорядження Ковельської районної державної адміністрації від 27.06.2024 року № 91).
Незважаючи на зовнішню красу нічного метелика, це надзвичайно агресивний шкідник, який уражує більше 250 видів культур. Шкідник розвивається у 2-х поколіннях: перше з’являється у травні, друге у середині липня – на початку серпня. Шкоди зеленим насадженням завдає гусінь, яка харчується епідермісом листя, скелетуючи його, не залишаючи навіть жилок. Гусінь має прядильний апарат, за допомогою якого вони обплітають дерева павутиновими гніздами. Так вони захищають себе від впливу зовнішніх факторів та забезпечують можливість розмножуватися.
Ліквідація цього метелика хімічними препаратами є проблематичною через санітарну зону у населених пунктах, а також з технічних причин - для обприскування дерев необхідна спецтехніка, а ще гусениці старших віків є захищеними від хімпрепаратів, тощо.
Чи не єдиним доступним методом боротьби в умовах населених пунктів є агротехнічні заходи – це зрізання та спалювання гілок з гніздами, видалення мертвої кори, обмазування стовбурів вапном, обкопування дерев відповідно до проекції крони. Для проведення хімічної обробки за межами населених пунктів, необхідно застосовувати інсектициди відповідно до Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. У населених пунктах для знищення гусені обох поколінь можна обприскувати багаторічні насадження біологічними препаратами. Застосування біологічних препаратів проти молодших віків гусені американського білого метелика у різних препаративних формах забезпечують високу ліквідаційну ефективність.
Наголошуємо! Відповідальність за дотриманням вимог законодавства у сфері карантину рослин щодо знищення карантинних організмів покладається на землевласників та землекористувачів, на території яких виявлено карантинного шкідника.












