Неділя, 26 липня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
26 серпня 2024

Спеціалісти фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу щодо інформування про вимоги Євросоюзу до переміщення рослин, овочів та фруктів 

У зв’язку з тим, що під час прикордонного контролю українці, які подорожують за кордон, стикаються з ситуаціями, коли в них вилучають фрукти, овочі чи інші рослини, які вони ввозять в ручній поклажі без фітосанітарних сертифікатів,  спеціалісти управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області разом з фахівцями ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» провели роз’яснювальну роботу щодо інформування про вимоги Європейського Союзу до переміщення рослин, рослинних продуктів та інших об’єктів регулювання при міжнародних подорожах.

Під час візитів до туристичних агентств, на залізничних та автобусних вокзалах у Луцьку та Ковелі, а також в пунктах пропуску на кордоні з Польщею, спеціалісти Держпродспоживслужби розповіли про проникнення шкідників і хвороб рослин на територію Євросоюзу. 

Громадян також ознайомлено із вимогами чинного Імплементаційного регламенту Комісії (ЄС) 2019/2072 від 28 листопада 2019 року та встановлення єдиних умов для імплементації Регламенту (ЄС) 2016/2031 Європейського Парламенту і Ради щодо захисних заходів проти шкідливих організмів рослин. 

У публічних місцях для людей, які подорожують за кордон, спеціалісти розмістили інформаційні листівки з нагадуванням про вимоги Євросоюзу до переміщення рослин, рослинних продуктів та інших об'єктів регулювання при міжнародних подорожах та випадків необхідності оформлення фітосанітарних сертифікатів.

Нагадуємо, з вимогами Регламенту можна ознайомитись за посиланням: https://eurlex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A02019R2072-20231009.

Детальніше про вимоги щодо торгівлі рослинами та рослинними продуктами з країн, які не входять до ЄС можна дізнатись на вебпорталі Єврокомісії за посиланням: https://food.ec.europa.eu/plants/plant-health-andbiosecurity/trade-plants-plant-products-non-eu-countries_en .

 

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачівВолинська обласна державна адміністраціяВерховна рада УкраїниУрядовий порталМіністерство аграрної політики та продовольства УкраїниДержавний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизиАфриканська чума свинейНелегальні засоби захисту рослинUNITED24MEDIA.COMДУ TRACESЗупинимо вірус ящуру! Не допустимо поширення в Україні!