Середа, 2 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
07 червня 2019

ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області відповідно до секторального плану державного ринкового нагляду проведено планову перевірку характеристик електрообладнання

 Побутове техніка — це електричне або електромеханічне обладнання, що виконує корисну роботу в домашньому господарстві, наприклад, приготування їжі, прибирання, нагрівання, прання тощо.

         До сучасного побутового електрообладнання належать різні категорії товарів, без більшості яких неможливий побут сучасних людей. Холодильники, пилососи, пральні машини, електропраски, радіоприймачі, відеокамери, телевізори — побутові електроприлади.

        Так, під час проведення планової перевірки характеристик продукції у одного із розповсюджувачів електрообладнання, спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області встановлено факт розповсюдження електрообладнання, на яке, її пакування та супровідні документи  не нанесено знак відповідності технічним регламентам. 

       Окрім того, на електрообладнанні та його пакуванні відсутня інформація про виробника продукції та імпортера, зокрема власне найменування, адреса, зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг). Не вказано дату виготовлення. Маркування продукції та супроводження інформацією про безпечність, складено з порушенням закону щодо порядку застосування мов. Так вищезазначена продукція не відповідає вимогам пунктів  12, 13, 20, 21, 28, 41, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015 №1067 та вимогам пунктів 16, 17, 18, 25, 26, 32, 44, 45, 46 Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16.12.2015  № 1077.                                                         

      Зразок даної продукції відібрано для проведення відповідної експертизи (випробування) щодо безпечності електричного та електронного обладнання.                       На підставі одержаного від випробувальної центру ДП «Рівнестандартметрологія» протоколу випробувань встановлено, що продукція (тепловентилятор                            ТМ «ASTI» FAN HEATER AFH-21 A, 230 В, 2000 Вт, до 55 м куб.,                      1000/2000 Вт) визнана такою, що не відповідає вимогам. На підставі розробленого органом ринкового нагляду сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція встановлено, що тепловентилятор ТМ «ASTI» FAN HEATER при його використанні становить середній рівень загрози.

       За результатами проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб'єкта господарювання  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області прийнято рішення щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності, які господарюючим суб’єктом виконані повністю та результативно.

        При цьому, як розповсюджувачем такої продукції, суб’єктом господарювання було порушено вимоги пункту 1 частини 3 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», на підставі чого було складено протокол та винесено постанову про накладення штрафних санкцій на  загальну суму 2,5 тис. гривень, яка сплачена до державного бюджету  в повному обсязі.

Окрім того, відповідно до «Порядку відшкодування суб'єктом господарювання вартості відібраних зразків нехарчової продукції та проведення їх експертизи (випробування)», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року № 921, cуб'єкт господарювання відшкодував витрати, пов'язані з проведенням експертизи в сумі 4 693,09 грн. 

Підводячи підсумки, рекомендуємо при виборі побутової техніки звертати особливу увагу на інформацію щодо даної продукції, яка повинна бути зазначена в частині маркування продукції, інструкціях та інших супровідних документах, а також не обирайте товарів невідомого походження.