Субота, 15 грудня
Ми у соціальних мережах:
Групи управління
s
11 січня 2018

РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕВІРКИ ДИТЯЧИХ ІГРАШОК

 

Серед розмаїття предметів, які оточують дітей з перших днів життя, особливе місце посідають іграшки. В житті дитини гра має таке ж значення, як в дорослого робота, творча діяльність. У кожному віці дитині потрібні різноманітні за тематикою і призначенням іграшки. Під поняттям "іграшка" згідно Технічного регламенту  безпечності  іграшок  розуміються вироби (ігровий матеріал), призначені для використання у грі дітьми до 14 років. Завжди неодмінною умовою при виготовленні іграшок була їх БЕЗПЕКА  для дітей. Іграшки можуть бути введені в обіг тільки в разі їх відповідності вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 11 липня 2013 року № 515. 

Технічним регламентом безпечності іграшок визначаються вимоги як до безпечності іграшок так і вимоги до їх обігу на території України. Окрім того, визначені обов’язки суб’єктів господарювання, які вводять іграшки в обіг на території України та обов'язки розповсюджувачів. Введення та розповсюдження іграшок в обов'язковому порядку має супроводжуватися декларацією про відповідність, маркуванням продукції  в т.ч. національним знаком відповідності.

На сьогоднішній день споживчий ринок заповнений переважно імпортними іграшками і лише зовсім не великий відсоток  іграшок — вітчизняного виробництва. Іграшки потрапляють в продаж, як легальним, так і не легальним шляхом. Основними виробниками іграшок, які розповсюджуються в Україні є Китай, Польща, Білорусь, Росія.  Крім того, багато іграшок надходять з оптових та стихійних ринків таких міст, як  Одеса, Хмельницький, Київ, Харків. І хоча, згідно норм чинного законодавства,  на етапі виробництва та введення в обіг, товари для дітей підлягають оцінці відповідності відповідно до вимог технічного регламенту та інших нормативних документів. Однак,  великій кількості подібної продукції вдається уникнути цієї процедури.  А від так  їх якість і безпека залишається під сумнівом. 

Факт розповсюдження небезпечної іграшки, на території області, було виявлено спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду                          ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області при проведенні перевірки характеристик продукції у її розповсюджувача. А саме, під час проведення планового заходу, з метою здійснення контролю за відповідністю продукції загальнообов'язковим вимогам безпеки, відібрано зразки продукції, іграшка «Дзиґа» артикул М 0306 U/R Юла «Егоза», для проведення їх експертизи (випробування) та направлено до Випробувального центру ДП «Івано - Франківськстандартметрологія». 

За результатами проведених досліджень виявлено наступне:

Іграшка Дзиґа артикул М 0306 U/R Юла «Егоза» ( виробник та імпортер на маркуванні не зазначені, країна походження – Китай,  дата виготовлення  2017 рік) не відповідає вимогам пунктів 7.1 та 7.4 ДСТУ EN 50088: 2003 «Безпечність електричних іграшок». А саме, на іграшці з гальванічним елементом не зазначені такі дані, як номінальна напруга гальванічного елемента;  полярність.  Окрім того, на іграшку, паковання,  етикетку або подібні засоби, що постачають з іграшкою, не нанесені настанови щодо заміни та перезаряджання гальмівних елементів.

 Дзиґа артикул М 0306 U/R Юла «Егоза»

На підставі розробленого органом ринкового нагляду сценарного плану ймовірності виникнення ризику встановлено, що іграшка Дзиґа артикул М 0306 U/R Юла «Егоза» становить низький рівень загрози.

За результатами перевірки до розповсюджувача іграшки, яка не відповідає встановленим вимогам  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області прийняті рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів відповідно до вимог постанови КМУ від 26.12.2011 № 1407 «Про затвердження Методики вжиття обмежувальних корегувальних заходів».

Варто зазначити, що на сьогоднішній день вітчизняний промисловий ринок пропонує споживачам неймовірне розмаїття іграшок, в якому зорієнтуватися не так просто. Треба пам'ятати, що іграшки варто вибирати не лише за їх зовнішнім виглядом, а, насамперед, за їх безпечністю та корисністю для дітей. Саме тому, дотримання принципу безпечності під час вибору іграшок є найголовнішим.